Jakie drzewko na początek?

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
zloty07
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2009, 19:01
Answers: 0
15
Imie i nazwisko: Dominik D
Województwo: wielkopolskie

Jakie drzewko na początek?

Post autor: zloty07 »

Dzień dobry!

Na początek chciałbym przywitać wszystkich miłośników bonsai! Otóż od niedawna zacząłem się interesować tą sztuką i postanowiłem kupić sobie sadzonkę drzewka. Czytałem trochę na ten temat i zdecydowałem się na drzewko, które będę miał w domu. Teraz nasuwa się pytanie jakie drzewko wybrać na początek? W poradnikach i książkach piszą, ze na początek dobrym drzewkiem jest irga. Mnie głównie chodzi o drzewko, drobnolistne i stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Proszę o doradzenie mi jakie drzewko zakupić.
Mam jeszcze jedno pytanie czy kupno sadzonki z allegro to dobry pomysł?

Z góry dziękuje i pozdrawiam Dominik.

PS. Jeżeli w złym miejscu zamieściłem temat to przepraszam i proszę jednocześnie o przeniesienie go w odpowiednie forum.
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
Answers: 0
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Cześć. Irga to krzew rodzimy (żyjący w klimacie zblizonym do naszego) więc jest to gatunek zewnętrzny a nie domowy.
Jeżeli do domu to fikus na poczatek - każdy to przerabial i każdy potwierdzi, że jest to gatunek ,który dobrze znosi cięcie, który znosi małe nasłonecznienie.

Allegro = nigdy nie wiesz co kupisz. Jeżeli sie zdecydujesz na coś do ogrodu, to jedz najprościej do sklepu ogrodniczego i coś wybierze. Polecam jałowce ale postaraj sie nie na siłe robić coś by zrobić tylko udaj sie na warsztaty albo spotkania z innymi osobami, które wiedzą juz coś wiecej w tym temacie.
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
zloty07
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2009, 19:01
Answers: 0
15
Imie i nazwisko: Dominik D
Województwo: wielkopolskie

Post autor: zloty07 »

Dzięki wielkie za odpowiedź. Postaram sie poszukac jakieś szkułki ogrodniczej albo udac sie na jakąś wystawe gdzie będe mógł z kimś porozmawiać.
ODPOWIEDZ