Karmona, lepiej w cieniu czy na przeciÄ…gu?

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
pro_rock
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2008, 00:18
16
Lokalizacja: Bielany WrocÂławskie

Karmona, lepiej w cieniu czy na przeciÄ…gu?

Post autor: pro_rock »

cześć wszystkim. mam marketsai z gatunku karmona (jak już wydedukowałem z forum) ale dręczy mnie jak dobrać dla niej odpowiednie miejsce. jestem jak najbardziej początkujący i wiem tyle co przeczytałem tu na łamach. sytuacja wygląda tak. chcielibyśmy z żoną żeby drzewko stało w naszym pokoju. jeden główny problem okno od północy. boję się że w głębi pokoju (gdzie swoją drogą prezentuje się świetnie) bedzie jej za ciemno. na parapecie z tego co czytam było by ok bo jest jasne i nie na otwartym słońcu (co odradzacie) i przynajmniej przez pierwsze ciepłe miesiące chyba by było w sam raz tyle że to okno lubi być u nas uchylone i w tym wypadku nie wiem czy nie przeszkadza...
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2781
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
20
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Dopoki to nie jest mrozny wiatr to nic sie jej nie stanie Marcinie. Parapet ale musi juz byc, szczegolnie, ze to okno od polnocy.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
pro_rock
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2008, 00:18
16
Lokalizacja: Bielany WrocÂławskie

Post autor: pro_rock »

Serdeczne dzięki za podpowiedź.
Już tam stoi i jak na razie trzyma się dobrze. jest zraszane i podlewane też zraszaniem, stoi nad zalanym keramzytem a jak bardziej suche podłoże podlewam przez zanurzenie. wyczytałem też żeby dać mu czas na aklimatyzację. potem powoli będę dodawał nawóz. to nasze pierwsze bonsai więc nie liczmy na jakiś klasyczny kształt, (o czechy turcja 2-0 :) najważniejsze żeby przeżyło choć na pewno bedziemy na nim się uczyć drutować i podcinać. O co Ci chodziło z tym szczególnie? bo nie kumam tego zdania dokładnie... kiedyś może zrobię zdjęcie i poprosze o rade co do stylu. jeszcze raz serdeczne dzięki za reakcję...
Awatar użytkownika
lukipela
Posty: 156
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:47
16
Imie i nazwisko: Pawel F
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukipela »

Kamilowi chodziło o to jak sądzę, że carmona powinna stać na parapecie,a zwłaszcza jak okno jest od strony północnej.W takim wypadku nawet na parapecie może nie być wystarczajacej ilości światła,nie mówiąc już o głębi pokoju.
...
ODPOWIEDZ