Grab yamadori.

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
FalkoniM
Posty: 36
Rejestracja: 09 kwie 2006, 21:39
Answers: 0
19
Lokalizacja: Wadowice

Grab yamadori.

Post autor: FalkoniM »

. Obrazek
Obrazek
Pozyskany tej wiosny.Trochę go przyciąłem ale nie wiem czy wystarczająco.Zastanawiam się czy go wstępnie nieuformować.Prosze o wskazówki.Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
CaMeL
Posty: 29
Rejestracja: 16 kwie 2006, 17:11
Answers: 0
19
Lokalizacja: Wiechlice ( tam koło Szprotawy)

Post autor: CaMeL »

Całkiem fajny materiał :D ja i Mateusz też ostatnio pozyskiwaliśmy drzewka i przycięliśmy korzenie i gałęzie. Jestem początkujący, ale wiem że z formowaniem pozyskanych drzewek trzeba zaczekać do następnego sezonu, tak więc radzę Ci zacząć formować to drzewko dopiero gdzieś za rok, ale o fachowe porady lepiej pytaj bardziej zaawansowanych :D

Pozdrawiam
Nie Istnieje Droga ProwadzÂąca Do Pokoju - PokĂłj Jest DrogÂą... / Marcin
Kropa

Post autor: Kropa »

Hej :-)
Moim zdaniem ma on troche chaotyczną korone. Gałązki za bardzo sie krzyżują, a za rok trudniej będzie sie je przycinać. Ja bym usunęła troche gałązek, zrobiła lepszy "prześwit" korony.
Nie wiem czy mnie oczy nie mylą, ale chyba jest tam troche martwych gałązek, niezbyt ciekawie wyglądają.

Pozdrawiam Olcia :wink:
acer6

Post autor: acer6 »

Ciekawy materiał , choć nie obejdzie się bez mocnych cięć (na szczescie graby w miarę szybko rosną i cięcie nawet do zera im nie straszne) . Myślę że nie ma co sie teraz bawic w wycinanie krzyżujących się ,czy chaotycznych gałęzi ,bo i tak na wiosnę bedzie trzeba większość grubych skrócić bardzo mocno i zbudowania koronę od nowa .
Myślę że do przemyślenia jest kwestia pierwszego konaru ,który rośnie jak pień do góry ,albo go skrócic b.mocno i nowe pędy wyprowadzić do dołu ,albo całkiem usunac (i pierwszy konar zrobić wyżej) ,albo jeszcze coś innego .
ODPOWIEDZ