buczek

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

buczek

Post autor: daniell 79 »

ato jak wyglada buczek po pierwszym formowaniu
ta najwyzsza galaz najpewniej wypadnie . jest to roslina z mojego ogrodu ktora miala byc wyzucona na smieci kilka lat temu i tak sobie rosla przea jakies 5 lat w donicy dopuki doputy nie zaczolem zabawy . efekty ocencie sami < wiem ze drzewo ma jeszcze duzo przed soba > :oops:
bo kazdy jest kims
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: 00seba »

ciekawy. bardzo rozbudowane nebari - pewnie dlatego obrałeś taki front. co do gałęzi to też masz rację trzeba wyrzucić jedną i to na pewno lewą. reszta to już lata pracy nad nim i będzie ok.
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

może być z niego ładny klasyk, zapowiada się ok. Rzeczywiście bardzo ładne nebari, a więc najgorsze już ma za sobą. Jestem ciekaw go na wiosnę, będzie wymagał mocnej redukcji ulistnienia w maju, szczególnie od 2/3 w górę.

Szymon

p.s. pousuwałbym wszystkie inne rosliny z doniczki.
p.s.II jak wygląda rana po cięciu pnia?
Ostatnio zmieniony 15 lis 2008, 15:27 przez Szymon, łącznie zmieniany 1 raz.
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

mam zamiar przesadzic go na wiosne do czegos szerszego ale niezaglembokiego i po wiosennym cieciu . puscic troche go luzem tak zeby nabral masy i zagescil sie . Rana po cieciu pnia jeszcze sie nie zarosla i jeszcze jest troche do wubrania < resztki martwego drewna > a te :-) dodatki w doniczce to sie same tam posialy i tak saa , ale zapewne je usune tak zeby zostala tylko roslina .
a co do dalszego prowadzenia rosliny to zapewne bede chcial utrzymac taki ksztaut i pokruj rosliny . i jeszce jedno jaka donice byscie do buczka dobrali . dodam ze to jest buk czerwonolistny
bo kazdy jest kims
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: 00seba »

zapuszczać go nie musisz bo buk ma odpowiednie proporcje na klasyczną formę wyprostowaną. poza tym jak go posadzisz do płaskiej donicy dla bonsai to nie licz na zapuszczenie ;) donica na pewno szkliwiona niebieska bo będzie ładnie kontrastować z kolorem liści, a co do kształtu to raczej owalna ( nie okrągła ) , donica prostokątna była by dobra gdyby buk miał bardzo masywny pień, tak więc odpowiednia bedzie owalna , dość płaska z rantem lub bez . sporo to też kwestia gustu i upodobań właściciela drzewka.
przykłady donic : Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
drzewo po posadzeniu najlepiej jest stopniowo przycinać przez co uzyskasz bazę pod gęstą koronę. dużo światła i wody i oczywiście odpowiednia dawka nawozu a rezultaty bedą odpowiednie.
pozdro
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

O bardzo dzieki juz myslalem ze temat umarl a tu prosze swietne donice plus rada najbardziej widzi mi sie ostatnia donica :brawo: jak by mogl ktops sklecic razem bylbym rad [-o<
bo kazdy jest kims
ODPOWIEDZ