Jałowiec rozesłany 2

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Jałowiec rozesłany 2

Post autor: fidelpatcha »

Jałowiec rozesłany 2.
Dziś kręcony - jeszcze widzę po fotce niedokończony - ale przed poprawkami chętnie usłyszę Wasze opinie, może coś zmienię inaczej niż planuję.
Załączniki
proc2.jpg
proc2.jpg (82.34 KiB) Przejrzano 3466 razy
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
MarcinWwa
Posty: 103
Rejestracja: 04 maja 2006, 15:21
18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MarcinWwa »

ogólnie miłe drzewko, ciekawe ... może nie jest to piękny wirt ale ja bym np to tak zrobił patrząc na fotkę ...
Załączniki
proc2_179.jpg
proc2_179.jpg (92.38 KiB) Przejrzano 3442 razy
Marcin Wwa
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Tak jak Marcin zrobił Virta mógłby być ale do tak prostego pnia korona lekko cieżka - może znów bunjin ? i wyciąć ta proce ?

No i drutowanie ...
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Sebastian Plonkowski
Posty: 20
Rejestracja: 12 sty 2007, 17:24
17
Lokalizacja: PÂłoty k/Zielonej GĂłry

Post autor: Sebastian Plonkowski »

Znawcą to może nie jestem, ale jak dla mnie to wygląda jak byś robił te jałowce tak trochę na siłę i bez zbytniego przykładania się. Może dlatego, że materiał jest conajmniej kiepski (nowicjuszowi napisali byście do ziemi na 5 lat). Drutowanie cienkie i nie do naśladowania no i cała forma jakaś bez przemyśleń - gałązki rosną do góry itp.
Pozdrawiam Sebastian Plonkowski !!!!!!!
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Przemku - Co do bunjina to również uważam, że forma to dla niego lepsza. Sebastianowi mogę jedynie odpowiedzieć, że drzewko nie jest skończone. Jest to bardziej odrutowane drzewko, nad którym można jeszcze popracować i jest jeszcze z czego wybierać. Nie był robiony na siłę, tylko dla znajomej. Moim zdaniem jeśli chce się kogoś zainteresować bonsai, to najlepiej przygotować mu drzewko w podobny sposób - tak żeby było z czego ewentualnie rezygnować. A co do drutowania - zgadzam się - ale temu akurat służy robienie tego typu drzewek - praktyce.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
MarcinWwa
Posty: 103
Rejestracja: 04 maja 2006, 15:21
18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MarcinWwa »

ogólnie to dałem przykład, widać że korona jest zbyt ciężka, zawsze można ją trochę ogolić :D. na każde drzewko jest wiele pomysłów, najlepiej można ocenić live jak się spojrzy na drzewko, co do tego żeby zrobić z niego bunjina to dobry pomysł, ale tak jest że jak nie wiadomo co zrobić to się bunjina robi, pamiętam ten tekst jak jurgen na pokazie kiedyś powiedział, kombinuj, <font color="#FF0000">napewno //ort</font> można fajne drzewko z tego materiału zrobić, najważniejsze są dobre chęci i trochę pomysłu ...
Marcin Wwa
ODPOWIEDZ