Wiaz- czy prezsadzac czy zostawiac w doniczce,

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
mike

Wiaz- czy prezsadzac czy zostawiac w doniczce,

Post autor: mike »

Kupilem go niedawno za 11zl. M okolo 50 cm wysokosci, 2,5 cm szerokosc pnia. Co by mozna z nim zrobic, w jakim stylu go formowac. Czy zostawic go w tej doniczce??
Jakich narzedzi używacie do cieica galezi.
Pozdrawiam Michal
Załączniki
drzewko 014.jpg
drzewko 014.jpg (18.38 KiB) Przejrzano 5616 razy
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

zdecydowanie odradzam jakie kolwiek przesadzanie (mam takiego samego) Forma prawdopodobnie pochylona nieregularna , uprzedzam ze gatunek podatny na przedziorka , lubi maksymalne słoneczko , ale dosc szybko zrzuca liście , dość dobrze przyrasta co sezon kilka-kilkanaście cm ..
Ciąć mozesz najciensze gałązki nozyczkami a grubsze sekatorem , profesjonalne narzedzia puki co potraktuj jak zbyteczne..zaopatrz sie natomiast w maści ogrodnicze..

powodzenia
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
mike

Post autor: mike »

Dzieki bardzo.
Jak ciac sekaorem grubsze galezie aby pozniej po zagojeniu nie widac bylo narosnietej tkanki. Wiem ze te oryginalen narzedzia sa wkleslei robia wciecia lekko w pien i nie widac pozniej sladu po cieiu. Chyba ze sie myle.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Nie mylisz sie. Sekatorem nie zrobisz "ladnej" rany.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Symonides

Post autor: Symonides »

rany ponizej 3mm nie ma sensu smarowac, bo masc ogrodnicza powoduje np. czernienie lisci, a i tak wiaz goi sie moim zdaniem ladnie.
polecam czeste zraszanie, zwlaszcza teraz jak jest tak goraco.
ale pamietaj, ze rano i wieczorem, gdy nie ma duzego slonca. krople wody sa jak soczewki i przypalaja promieniami slonca liscie.
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

to Ulmus hollandica 'Jaqueline Hillieri' . Zdecydowanie odradzam zraszanie liści. Gatunek ten jest podatny na choroby grzybowe, w zeszłym roku walczyłem z plamistością, wcześniej regularnie zraszałem.

(viewtopic.php?t=900)

W tym roku zaprzestałem zraszania zdrowych, rozwijających sie roślin rosnących na wolnym powietrzu. Zraszanie nie ma MOIM ZDANIEM wiekszego sensu, jesli nie robisz tego regularnie raz na 15 minut.

Szymon
MaxDymitr

Post autor: MaxDymitr »

Zraszanie jets dobre przede wszytskim dla iglaków dla liściastych można sobie odpóścić - ale w zamian najlepiej spryskiwać obszar wokół niego żebybyła wilgoć ;)
mike

Post autor: mike »

:-D
Dzieki za informacje.
Symonides

Post autor: Symonides »

Szymon, a te plamy nie sa wynikiem tego ze zraszales na sloncu? :roll:
ja nie mam tego problemu chociaz spryskuje go regularnie :? moze masz inna odmiane tego wiąza? :-|
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

Symonides, to nie są poparzenia, wyglądałyby inaczej. To infekcja grzybowa. Powiedz, jak ci się wydaje, jakie korzyści widzisz w zraszaniu liści co wieczór?
Symonides

Post autor: Symonides »

roslina chlonie w ten sposob wilgoc cala soba, nie tylko poprzez korzenie, to chyba oczywiste, a lubi miec w miare wilgotno (zwlaszcza w te gorace dni) :wink: wole ja wiecej zrosic, niz podlac.
jak na razie nie widze, zeby jej sie to nie podobalo. jak bedzie chorowac, wtedy ci podziekuje, bo bede wiedzial czemu 8) ale na razie z tego nie zrezygnuje.
ODPOWIEDZ