MURRAYA???

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
tigra
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2005, 19:25
18
Lokalizacja: Koszalin

MURRAYA???

Post autor: tigra »

Witajcie, wiem - zaraz mnie zakrzyczycie, że kupiłam nie wiedząc co to jest. Ale jak to bywa - przypadek, los, przeznaczenie ... Dotarłam wreszcie do Poznania, a właściwie do Mosiny do sklepu znalezionego przez net. Niestety kwiaciarnia BONSAI STYL była zamknięta (niedziela), więc pojechałam kawałek dalej, do szkółki. Niestety nie powaliła mnie na kolana, ale trochę pieniędzy można tam zostawić. Właściwie chciałam kupić tylko carmonę, ale w oko wpadło mi jeszcze toto. Pani, która mnie obsługiwała niestety nie potrafiła powiedzieć cóż to jest, dopiero dziś w nocy, kiedy przewertowałam wszystkie posiadane książki nabrałam podejrzeń, że to murraya. Ale na wszelki wypadek oczekuję potwierdzenia, bądĽ zaprzeczenia od znawców tematu. Czyli - liczę na Was. Może się mylę? Może to jest całkiem co innego.
Jak widać roślinka jest w stanie takim sobie, ma potworne rany po drucie i chyba właśnie dlatego ją kupiłam, pewnie nikt inny takiej sieroty nie zechce, może jakoś ją odchucham, odkarmię? Bardzo liczę na Waszą ..
Załączniki
MURRAYA.JPG
MURRAYA.JPG (54.35 KiB) Przejrzano 8389 razy
Pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
tigra
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2005, 19:25
18
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: tigra »

może jeszcze dam zbliżenie na listki i pozostałości po kwitnieniu (kwiatki pięciopłatkowe, wyglądają jak gwiazdki)
Załączniki
listki.JPG
listki.JPG (57.34 KiB) Przejrzano 8381 razy
Pozdrawiam, Ewa
Gość

Post autor: Gość »

O ile sie nie myle jesli tak to sorry ze wprowdzam za bład ale to jest chyba sagerietta
Adek

Post autor: Adek »

Według mnie to nie jest sageretia. Liście na zdjęciu wydają sie takie miesiaste, nie stawiał bym tez na murraje, raczej na carmone, skoro ma białe kwiaty, sprawdz czy na lisciach są malutkie włoski
Awatar użytkownika
tigra
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2005, 19:25
18
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: tigra »

jakoś ta carmona do mnie nie przemawia. Listki co prawda w dotyku trochę podobne, też mają lekki meszek, ale jednak bardziej wiotkie i delikatniejsze, niż u carmony. Poza tym mam wrażenie, że inaczej osadzone. U carmony liście są blisko, nawet bardzo blisko gałęzi czy konara, natomiast u tego niezidentyfikowanego drobne gałązki ułożone są niemal prostopadle do głównej gałęzi i dopiero w pewnym oddaleniu są listki. Może ta fotka coś pomoże?
Załączniki
ga³¹zka.jpg
ga³¹zka.jpg (33.59 KiB) Przejrzano 8336 razy
Pozdrawiam, Ewa
cozi

Post autor: cozi »

nie wiem co to moze byc za drzewko, ale na 100 % nie jest to ani murraja, ani sageretia, ani carmona.tylko tak potrafie wam .. pozdro 600
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

Na forum PAB padła odpowiedz ze to moze być jakaś Azalia ...i to chyba trafna diagnoza :wink:
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Awatar użytkownika
Ziemniok
Posty: 248
Rejestracja: 04 lut 2005, 20:56
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ziemniok »

Z tego co mi się wydaje na ostatnim zdjęciu widze rany po drucie- rtakiego juz kupilas?
Krzysiek



Pozdrawiam !!
Awatar użytkownika
tigra
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2005, 19:25
18
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: tigra »

właśnie dlatego kupiłam, inne były w dobrej kondycji, tego zrobiło mi się żal
Pozdrawiam, Ewa
Vegetan
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2005, 20:20
18
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Vegetan »

Ała, aż mnie zabolało. Wygląda jak Żydzi na Szucha. Nie powiem Ci, co to jest, ale opiekuj się nim koniecznie :(
Kajetan mam na imiĂŞ,
staropolsko zaiste,
chociaÂż urodziÂłem siĂŞ w zimie,
lubie dni pogodne, lecz i mgliste :P
Awatar użytkownika
Eva K
Posty: 196
Rejestracja: 07 sty 2005, 13:39
19
Lokalizacja: Baesweiler- Germany

Post autor: Eva K »

Hmm... ale azalia z malymi bialymi kwiatuszkami ??? Choc listki, rzeczywiscie jak u azalii.
Lepiej mniej wiedziec, niz nic nie wiedziec ;))
Adam KoĽlik (kozanos

Post autor: Adam KoĽlik (kozanos »

Niestety też nie wiem co to. MOże to jakiś miks azali z carmoną :-)

Pozdrowienia i powodzenia
Adam KoĽlik
Mysłowice Śląsk
Awatar użytkownika
Olon
Posty: 89
Rejestracja: 20 gru 2005, 20:31
18
Lokalizacja: Ruda ÂŚlÂąska
Kontakt:

Post autor: Olon »

Ewo

Wydaje mi się z opisu i zdjęć, że mogłaby to być azalia, a konkretnie Rhododendron simsii 'Kolibrii', czyli jedna z azalii indyjskich. Jest takim rodzynkiem trochę, bo ma właśnie pięciopłatkowe , gwiazdkowate kwiaty. Zazwyczaj sa rózowe, białe , lub dwubarwne. Liście bardzo podobne do tych z Twoich zdjęć (długość max. 5 cm, trwałe, owalne, ciemnozielone). Płatki kwiatów są do nich zbliżone wielkością. Wyglądają bardzo podobnie do tych ze zdjęcia poniżej (to też Rhododendron).

Obrazek

No cóż, może pomogłem. :-)
"Nie w poznaniu le¿y szczêœcie, lecz w d¹¿eniu do niego"
Edgar Alan Poe
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Jeśli drzewko ma teraz pąki to na pewno jest to azalia :) Moja wygląda teraz tak: http://www.rybnet.pl/~lilu/bonsai/azalia2.jpg
ODPOWIEDZ