Powitanie

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Awatar użytkownika
tigra
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2005, 19:25
18
Lokalizacja: Koszalin

Powitanie

Post autor: tigra »

Witajcie, od kilkunastu dni śledzę Wasze wypowiedzi i właśnie dziś dojrzałam do tego, by się zalogować i przywitać. Na razie jestem tylko entuzjastką bonsai, ale już o jakichś skromnych podstawach teoretycznych (obczytana w prawdziwych papierowych tekstach i internetowych), czekam na własne drzewka i lada dzień powinnam dołączyć do hodowców. Mam nadzieję, że jak i moi poprzednicy - mogę liczyć na Wasze rady, wskazówki, krytykę i życzliwość. Pozdrawiam - tigra
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

:!: JUZ NA WSTEPIE OSTRZEGAM - NIE KUPUJ NA ALLEGRO , W OBI ITP... :!:
wiekszosc z tych drzewek to klony roślin nie pochodzących z naszej strefy klimatycznej i nawet w mieszkaniu zadko kiedy dłużej egzystują..

ADMIN: Prosze zostawic kolor do uzytku moderatorom i mnie, dziekuje -> zmieniam na pomaranczowy
Ostatnio zmieniony 17 sie 2005, 20:28 przez Corfe, łącznie zmieniany 1 raz.
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

a ja dodam nie kupuj nic co trafi do tematu: Akcja kicz
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
tigra
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2005, 19:25
18
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: tigra »

A gdzie mam kupować skoro Koszalin jest pustynią kwiatową, w kwiaciarniach głównie juki i kaktusy, ewentualnie palmy i inne pelargonie.
corey_17

Post autor: corey_17 »

to wyjedz gdzieś indziej bo na allegro zapłacisz za wyschnięte kikuty :-D ja już się nabrałem
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

zdecydowanie polecam szkółki ogrodnicze ...drzewa i krzewy to idealny materiał na własne bonsai na zewnątrz..

ADMIN: j/w -> pomaranczowy
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

zawsze mozesz skorzystac z fachowych stron bonsai gdzie wysla ci na tyle zabezpieczona rosline ze przezyje transport.

http://www.bonsai.com.pl
http://www.ogrodybonsai.pl
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Popieram Corfe: szkółki ogrodnicze, sklepy ogrodnicze, supermarkety sprzedające rośliny w pojemnikach, targowiska... można spokojnie kupić jałowiec czy innego iglaka za np 7 zł, potem (lub lepiej - przedtem) pooglądać trochę zdjęć bonsai (w google wrzucić: bonsai + gallery) i próbować ksztaltować. I tak w kwiaciarniach (nawet w dużych miastach) szalenie rzadko spotyka się coś wartego uwagi.
Anna Dorota
ODPOWIEDZ