Bonsai a Rówieśnicy z osiedla

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Corey

Bonsai a Rówieśnicy z osiedla

Post autor: Corey »

Czy wy też macie problem z rówiesnikami lub kolegami którzy sie z was śmieją i wyzywają od dziewczyn przez to że zajmujecie sie bonsai . Czy to świadczy o ich niskim poziomie kultury
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Jesli jestes dobry w tym co robisz i lubisz to co robisz to dlaczego masz sie przejmowac tym co dla ciebie dobre?? Jesli bedziesz mial zajefajny okaz bonsai nad ktorym musiales srogo popracowac to bedzie cie cieszyl za kazdym razem jak na niego spojrzysz. Dodatkowo wiekszosc kolezanek czy moze mniej potrzebnych kolegow tez bedzie ci zazdroscic zarowno umiejetnosci jak i wiedzy. Mozesz popatrzec tez na to z innej strony i np na lekcjach biologi zaswiecic np z rozrostu nowych pakow w sosnach poprzez ich przycinanie. Zazyjesz zarowno najwiekszych kujonow z klasy jak i sama nauczycielke. Wiedzac ze np roslina naturalnie broni sie po ataku szkodnika wyrastaniem wiekszej ilosci mniejszych niz do tej pory lisci. Ze sosna podczas sezonu suchego ma krotsze igly itd itp.
Jak widzisz bonsai to nie tylko siedzenie i wyciszanie sie przy roslinie to poznawanie swiata otaczajacego nas. Obserwowanie przyrody i rozumienie praw nia rzadzacych.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Bolas pisze:Dodatkowo wiekszosc kolezanek czy moze mniej potrzebnych kolegow tez bedzie ci zazdroscic zarowno umiejetnosci jak i wiedzy.
A zazdrosc moze do tego prowadzic (cz nie podobnie mial Michal?), ze trzeba uwazac na drzewka (gdy mieszka sie na parterze) aby je ich nie ukradl/zniszczyl.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Mi się wydaje, że to wszystko też zależy od wieku. Może Twoi rówieśnicy są po prostu jeszcze "dziećmi", dla których fajne są tylko osoby, które grają w piłkę i ogladają filmy z Chuckiem Norrisem ;-)
Jestem niby starczy od Ciebie tylko o 3 lata, ale myślę, że to ma jednak duże znaczenie, ponieważ ja spotkałem się tylko z pozytywnymi reakcjami.
Wojtek Łukaszewski
Michał

Post autor: Michał »

U mnie jest podobnie jak u Deoosa. Ci którzy o tym wiedzą mówią że podobają im się te kwiatki :razz: :razz:
Bogg
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2005, 12:09
18
Lokalizacja: ÂŁaziska GĂłrne

Post autor: Bogg »

Ja mieszkam na parterze i o niszczeniu roślin i kradzieży mogę coś powiedzieć. Uprawiam kaktusy ale kiedyś kilkanaście sztuk doniczek z kaktusami pewnej pięknej letniej nocy mi skradziono(do tej pory się tym zajmuję ale już nie tak intensywnie). Pod balkonem grają w piłkę piłka wpada na balkon i czyni spustoszenie wśród roslin i doniczek, koszmar. Kiedys postraszyłem policją paru wyrostków to gdy wieczorem wyszedłem na balkon to mnie obrzucili kamieniami niestety nie widziałem kto to :-). Wciągnęło mnie bonsai fajnie byłoby mieć na balkonie parę drzewek i opiekować się nimi czerpać z tego siły i przyjemność ale obawiam się czy przypadkiem mi ich nie ukradną. Mam jeszcze działkę pracowniczą i tam mam drzewka, które może kiedys będą podobne do bonsai. Puki są w gruncie jako "pre" to jest OK ale jesli je przesadzić do doniczki to wzrasta ryzyko kradzieży i takie roślinki "kamufluję" gdzie sie da z dala od oka ciekawskich a szkoda (maja cieszyć oczy wielu) ale chyba nie ma innego wyjścia. Kiedys ukradziono mi 20 sztuk iglaków był to dla mnie szok i nauka do czego sa zdolni ludzie.
Reasumując myślę że jeśli ma ktoś pasę i czuje że to jest to to niech sie nie ogląda na innych niech robi swoje najlepiej jak tylko umie to robic i niech daje z siebie wszystko. A inni moze z czasem zrozumieją że można cos fajnego robić (bonsai) poza piciem piwa czy wódy, wystawaniem pod klatkami lub ganianiem za piłką przez cały dzień. I nawet jeśli początki sa trudne i parę drzewek zniszczą lub ukradna to robić swoje.
Pozdrówka w oczekiwaniu na wiosnę.
BogdanG
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

U mnie wrecz przeciwnie, czuje sie orginalnie bo chyba jako jedyny w szkole interesuje sie sztuka bonsai. A ze strony rowiesnikow czuje hmmm moze nawet jakis takie respekt i dziewczyna to sie podoba;) Pare razy mialem tak ze na lekcji biologi tylko ja znalem odpowiedz na pytanie ktore zadal nauczyciel- wydawalo mi sie banalne a jednak tyle osob nie wiedzialo:), wiec nie przejmuj sie kolegami i rob to co lubisz:)
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

heh ;)

No cóz u mnie również cała szkoła wie jakim zapalonym jestem ogrodnikiem. Owszem jest to czasami temat zartów i czasami któs powie coś głupiego. Nawet nauczyciele: raz panu na angielskim upadł obrusik z biurka, podniósł i powiedział:

-Tu by się przydało jakiegoś bonzaja postawić!

Co do lekcji biologii to też miałem swoją przygodę. Prowadziłem lekcje dla wszystkich klas na temat ruchów roślin. Wydawało mi się że to był jedyny temat, który ich naprawdę zainteresował (choć największym zainteresowaniem cieszyła się mimoza specjalnie wyhodowana dla potrzeb lekcji).

Ale rozmawiając tak na poważnie z kolegami to zazdroszczą mi tego, że ja już mam wybrany cel w życiu. Wiem do czego dąże i kim będe. Taki problem jest często spotykany w 3 klasie gimnazjum kiedy to trzeba podjąc się wyboru szkoły średniej.

Tak więc te żarty są tylko "zazdrościa" ze strony kolegów, którzy nie wiedzą co ze sobą mają zrrobić (często się spotyka z pytaniem "czym się interesujesz"- dziewczynami, żałosna odpowież sugerująca że w przyszłosci chcesz być dziewczyna). Przez to chcą cię zniechęcić do tego co robisz.... no ale chyba im na to nie pozwolisz i pokażesz czym naprawdę jest "zamiłowanie, "zainteresowanie", "hobby" i "pasja".

:wink:
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
Corey

Post autor: Corey »

Dziękuje wam za odpowiedz i dalszą motywacje w dożeniu do celu a tak na marginesie to policzyłem sie juz z jednym "wyrostkem" z osiedla no i chłopak ma 2 zęby mniej pozdro all :-)
Andrzej646
Posty: 20
Rejestracja: 07 lut 2006, 18:16
18

Post autor: Andrzej646 »

Ale to chyba nie jest powód do dumy, że wyrządziłeś komuś krzywdę, bo w tym momencie stałeś się taki sam jak on chyba, że on uderzył cię pierwszy to oczywiście powinieneś się bronić.
<Andrzej>
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

dokladnie Andrzeju, Corej zachowal sie jak 10 latek ,co chcesz tym udowodnic

ludzie... ale <font color="#FF0000">wogole //ort</font> nie wiem co to za temat? co za problemy :roll: robisz to co lubisz ,kochasz i olewasz wszystkich dookola ,qrde gdybym ja tak patrzyl na wszystkich i zniechacal sie do wszystkiego to juz dawno bym byl jakims cpunem ,bo kolegom to sie nie podoba i musze robic to co oni :roll:

ja to raczje w szkole jestem postrzegany ,jako ten co lata :-P bo ja mam full zaineteresowan :wink:

ps.admin zamiast zajmowac sie pierdolami ,usun takie nie potrzebne tematy...
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Gohan, powiem tyle, może po prostu nie każdy jest taki super jak Ty.
Wojtek Łukaszewski
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

nie wiem o co ci chodzi, no comment :roll:
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

Lepiej schowaj ten bicz !!
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
Corey

Post autor: Corey »

Po pierwsze to on pierwszy do mnie podrzedł i ubliżał mnie i mojej dziewczynie no cóż niewytrzymałem . Wiem że Ľle postąpiłem ale co miałem zrobic żeby dalej mi ubliżał , a moze miałem dać sie pobić :/
Corey

Post autor: Corey »

Adminie prosze o usunięcie tematu z forum
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Corey powiedz ze zabki mu na drutach dostawisz hehe tak w ramach zadoscuczynienia
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
bartosz

Post autor: bartosz »

corey, jak masz jaja to żaden baran nie będzie się z Ciebie śmiał niezależnie od tego czy będziesz łapał motyle, zbierał naparstki czy fascynował się życiem sexualnym nietoperzy.
Taka jest prawda
Ale jeśli ich nie masz to nawet trenowanie tai-boxu Ci nie pomoże i tak się będą z Ciebie nabijać

Pozdrawiam i powodzenia
Formuj drzewa i lej na głobów
Awatar użytkownika
Mehi
Posty: 104
Rejestracja: 07 maja 2006, 19:47
18
Lokalizacja: Warszawa - Saska KĂŞpa

Post autor: Mehi »

wedłóg mnie jeśli ktoś śmieje się z zainteresowań i pasji innych to tak na prawde zazdrości, że my umiemy a on nie.
Swoja drogą przypomniało mi się pożyteczne przysłowie:
"Nie dyskutuj z kretynem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..."
Pozdrawia
..::Magda::..
Awatar użytkownika
Ziemniok
Posty: 248
Rejestracja: 04 lut 2005, 20:56
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ziemniok »

Hmm.. Powiem szczerze że kilka razy mnie zawstydzili wyśmiewając sie..

Ale szybko się to skończyło po tym gdy jednego pomasowałem pięścią po policzku :D

Trudno - może i brutalne ale nie było miłe jak cała klasa śmiała sie ze mnie :)

Ważne że zadziałało :wink:
Krzysiek



Pozdrawiam !!
ODPOWIEDZ