Jałowiec

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Michał
Posty: 11
Rejestracja: 30 lip 2008, 19:06
15
Imie i nazwisko: Michal Miler
Województwo: pomorskie

Jałowiec

Post autor: Michał »

Witam wszystkich oto drugie moje drzewko które dostałem w prezencie. Nie znam się za bardzo na jałowcach więc proszę o radę . Myśle nad pół kaskadą mam 3 koncepcje na tego jałowczyka ale proszę też o waszę ;)
Załączniki
teraz wygląda tak
teraz wygląda tak
S6300297.JPG (82.4 KiB) Przejrzano 3134 razy
pierwszy virt
pierwszy virt
virt 1.JPG (78.01 KiB) Przejrzano 3137 razy
2 virt i myślę że najlepszy
2 virt i myślę że najlepszy
virt 2.JPG (77.24 KiB) Przejrzano 3135 razy
a to jeśli wszystkie inne pomysły nie wypalą
a to jeśli wszystkie inne pomysły nie wypalą
vir3.JPG (73.58 KiB) Przejrzano 3137 razy
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

jak dla mnie nie dalzyl bym do kaskady .
Michał
Posty: 11
Rejestracja: 30 lip 2008, 19:06
15
Imie i nazwisko: Michal Miler
Województwo: pomorskie

Post autor: Michał »

nie dążę do kaskady tylko do pół kaskady a tak po za tym jaśniej proszę może jakiś virtual ??
Awatar użytkownika
lukipela
Posty: 156
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:47
16
Imie i nazwisko: Pawel F
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukipela »

Moim zdaniem lepszym pomysłem byłoby jakbyś usunął te gałęzie wyrastające poza obrys doniczki i zrobl kilka jinów,a z tej gałęzi którą zaostawiłem na vircie ułożył koronę-nie bawiłem się w rysowanie korony,chciałem tylko pokazać która moim zdaniem gałąź powinna zostać...oczywiście to tylko propozycja :wink:
Załączniki
S6300297.JPG
S6300297.JPG (48.76 KiB) Przejrzano 3084 razy
...
Michał
Posty: 11
Rejestracja: 30 lip 2008, 19:06
15
Imie i nazwisko: Michal Miler
Województwo: pomorskie

Post autor: Michał »

Twoja propozycja wygląda naprawde Ok nie zastanawiałem się nad drzewkiem o takiej formie , będę musiał zrobić naciągi żeby tą gałąź trochę wyprostować bo teraz jest w pozycji poziomej i nie wyglądało by to zbyt dobrze . A byłbyś tak dobry i narysował jak miałaby wyglądać według Ciebie ta korona ?


P.s Mam na działce dużą wierzbę około 7 m jest przeznaczona na wycinkę jest w 100 % zdrowa i jeśli ktoś chciałby jakieś sadzonki , lub gałęzie które jak wiadomo bardzo szybko puszczają korzenie ( w zeszłym roku o tej samej porze roku odciąłem gałąź o średnicy 20 cm i się przyjeła ) może przyjechać i sobie uciąć lub zrobić odkład powietrzny oczywiście wcześniej należy zadzwonić lub napisać o której godzinie itd . Poprostu szkoda materiału a sam wszystkiego nie wykorzystam a może komuś się przyda ;)
Awatar użytkownika
lukipela
Posty: 156
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:47
16
Imie i nazwisko: Pawel F
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukipela »

No nie wiem - może coś takiego?Oczywiście wszystko zależy od układu gałęzi - no i Twojej inwencji twórczej :roll:
Załączniki
S6300297.JPG
S6300297.JPG (45.44 KiB) Przejrzano 3052 razy
...
Michał
Posty: 11
Rejestracja: 30 lip 2008, 19:06
15
Imie i nazwisko: Michal Miler
Województwo: pomorskie

Post autor: Michał »

hmm zobaczymy co da się zrobić , myślę żeby na razie zdjąć wszystkie druty i dać mu trochę odpocząć ponieważ ma za sobą sporą utratę zieleni . Grunt to cierpliwość ;) . pozdrawiam
ODPOWIEDZ