Jałowiec

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
MateuszT
Posty: 74
Rejestracja: 21 lis 2005, 17:37
18
Lokalizacja: Luboń

Jałowiec

Post autor: MateuszT »

Cześć :-)
Formowałem dziś takiego oto jałowca:
Obrazek
Wprawy jeszcze za dużej nie mam, ale udało mi się ukręcić coś takiego:
Obrazek
Wiem, że nie jest to dzieło sztuki :wink: , ale w koncu każdy się kiedyś uczy.

Problem mam jedynie z dolną gałęzią. Narazie postanowiłem ją zostawić, pewnie troche popracuje nad nebari. Zresztą, jęsli teraz zrobiłbym z niej jina, nie wyglądało by to najlepiej, ponieważ rośnie prostopadle do pnia. W każdym razie, oprócz jina zastanawiam się nad zrobieniem sokana. Kłopot w tym, że nie wyrasta tuż przy ziemi, a 2-3 cm nad nią. Narazie niech sobie rośnie. Zgrubije, nabierze masy, bedę myślał :wink: .
Pozdrawiam
Mateusz Topolanek :wink:
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Siema, ogolnie podoba mi sie Twoja roslina tylko jest jeden problem bo pien nie zweza sie ku gorze:/.
Ja na Twoim miejscu zadrutowalbym tylko ten glowny konar i nadal jakis fajny ksztalt temu przyszlemu jinu czy jak to sie odmienia:D
MateuszT
Posty: 74
Rejestracja: 21 lis 2005, 17:37
18
Lokalizacja: Luboń

Post autor: MateuszT »

Nie zwężający się pień, to rzeczywiście problem, ale przy roślinie za 15 zł trudno trafić, żeby wszystko było idealnie :wink: . To jest roślina do nauki, na wystawy i tak nie pójdzie, więc taki pień jest dla mnie do zaakceptowania :-)
Chyba nie ma sesnu za bardzo formowanie drugiego pnia, jeśli i tak skrócę go do max. 5 cm. Na takiej długości zbyt dynamicznego kształtu nie uzyskam, więc jedyne chyba rozwiącanie, jeśli już ma być jin, to skierowanie go bardziej w górę. Dłuższy jin też chyba nie wyglądałbym najlepiej... No ale wszystko trzeba przemyśleć :wink: .
Pozdrawiam
Mateusz Topolanek :wink:
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Nie wiem czy mi dobrze zrozumiales ale chodzilo mi o to zeby ta galazke co ma byc kiedys jinem powyginac jakos ciekawie zeby potem jak zrobisz z tego jina nie byl ona taki nudny prosty, ale jakis taki fajny, orginalny, zakrecony.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
MateuszT
Posty: 74
Rejestracja: 21 lis 2005, 17:37
18
Lokalizacja: Luboń

Post autor: MateuszT »

Zrozumiałem dobrze, tak przynajmniej mi się wydaje :wink: .
Ale jin, jeśli będzie, to nie dłuższy niż 5cm. Wygięcie i pozakręcanie gałęzi (mimo, że nie wygląda na grubą, to jest dosc sztywna) na tak krótkim odcinku jest chyba nie możliwe. Przynajmniej moje umiejętności jeszcze na to nie pozwalają :wink: .
Pozdrawiam
Mateusz Topolanek :wink:
MateuszT
Posty: 74
Rejestracja: 21 lis 2005, 17:37
18
Lokalizacja: Luboń

Post autor: MateuszT »

Dzisiaj wreszcie się wziąłem za chmurki 8) . Efekty ok. godziny drutowania:
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Mateusz Topolanek :wink:
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

spoko ale - wiesz jak wygląda kąt 45 stopni ??
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
MateuszT
Posty: 74
Rejestracja: 21 lis 2005, 17:37
18
Lokalizacja: Luboń

Post autor: MateuszT »

spoko ale - wiesz jak wygląda kąt 45 stopni Question
Wiem.
Pozdrawiam
Mateusz Topolanek :wink:
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Co do tego "srebnego" drutu to, tak jak juz wspomnial Michal, zalozyles go bardzo nieprofesjonalnie.
"Brazowy" drut jest o wiele lepiej zalozony ale mogles uniknac te skrzyzowania drutow.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

druty nie powinnyc się krzyzowac! u Ciebie tak jest, proponuje pocwiczyc na drzewkach w lesie
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
MateuszT
Posty: 74
Rejestracja: 21 lis 2005, 17:37
18
Lokalizacja: Luboń

Post autor: MateuszT »

Co do tego "srebnego" drutu to, tak jak juz wspomnial Michal, zalozyles go bardzo nieprofesjonalnie.
Niestety muszę się zgodzić :oops: .
To drutowanie przeprowadzałem w czerwcu, paluchy jeszcze nie były w ogóle wprawione, więc wyszło jak wyszło :wink: . PóĽniej już nie chciałem maltretować drzewka kolejny raz, więc zostawiłem je w spokoju. Rolę spełniają, a i tak zbliża się pora ich zdjęcia, więc teraz już nie bardzo opłaca się korygować.
"Brazowy" drut jest o wiele lepiej zalozony ale mogles uniknac te skrzyzowania drutow.
jak bym wiedział jak, to na pewno uniknąłbym krzyżowania :wink: . Nie mam jeszcze takiej wprawy, żeby wszystko było w 100% idealne :-) .
A tak przy okazji... przy w miare luĽno założonym drucie 0,8mm, jest to błąd olegający na złamaniu zasady, czy raczej grozi to czymś roślinie. Wiem, że w przypadku grubszego drutu, w najgorszym przypadku można stracić gałąĽ, ale czy krzyżowanie takiej nitki też jest groĽne ??
proponuje pocwiczyc na drzewkach w lesie
](*,) :D
Pozdrawiam
Mateusz Topolanek :wink:
JOEMCDONALD

Post autor: JOEMCDONALD »

Gohan pisze: proponuje pocwiczyc na drzewkach w lesie
chodziło chyba o to że w lesie jest wiele złamanych gałązek i leża na ziemi wiec można na nich poćwiczyc.
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

Tak dorig mcdonald zauwazyl i zrozumail.

Widze ,że kolega Mateusz uwaza to za głupi pomysł... Ale to jest bardzo dobry pomysł! Naucyzsz sie przynajmniej tej podstawowej reguły - kąt 45 stopni.

Pozzdrawiam
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
ODPOWIEDZ