Jałowiec

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Paweł T

Jałowiec

Post autor: Paweł T »

Witam
to mój pierwszy post
to moze na początku troche o sobie: jeżli chodzi o doswiadczenie to powiem tak teoretycznie jest już zaawansowany ale jeżeli chodzi o praktyke to jeszcze sprawia mi to klopot (zwłaszcza to ze za bardzo trzymam się tych opisów ksiązkowych jeżeli chodzi o wygląd poszczególnych stylów, wiem o tym i starm sie to zmieniać)
Zakupilem jałowca, troche przyciołem, zadrudowałem i czekam
marzy mi się z niego wyprostowany nieregularny ale coś mi to nie idzie
co zrobić z szczytem drzewa bo jak go przytne to chyba zepsój drzewo a jak nie zachamuje wzrostu to tez Ľle
zdjęcie http://www.akwarium54.republika.pl/bonsai.jpg
zdjecie jest tu bo nie chcialem zbytnio zmniejszać foty
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

przycioles, drutowales i dalej krzak... chłopie co ja ci powiem? słaby material ,malo przejrzysty tzn.zarośniety, nie widac pnia...

trzeba założyc nowy dział : krzaki.
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Paweł T

Post autor: Paweł T »

to co dalej go przyciać?
i pytałem się co zrobić ze szczytem
co do materialu do jestm innego zdania, bo pień masywny, byl gęsty krzakiem więc bylo co przycinać
Awatar użytkownika
Mort
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2006, 17:50
18
Lokalizacja: WrocÂław

Post autor: Mort »

gohan ma rację Pawle!!
Pozdrawiam MichaÂł
Paweł T

Post autor: Paweł T »

to doradzcie mi co mam z nim zrobić bo pierwszy raz tworze ten styl
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

Nic tu nie widać powybieraj największe gałęzi i metode lewa, prawa, tył...
Marcin M
Paweł T

Post autor: Paweł T »

zrobione jest tą metodą lewa prawa tył
Noriko

Post autor: Noriko »

To jest masywny pień????? :shock:
Paweł T

Post autor: Paweł T »

w porównaniu do wielkości drzewa to cienki on nie jest
piotr piesik

Post autor: piotr piesik »

Ja widzę żę te gałązki wogóle nie są podrutowane. I można by pochylić czubek do oglądającego.
Paweł T

Post autor: Paweł T »

zapewniam ze gaęzie sa zadrutowane (nie drutem miedzianym) i dltego go nie widać
bardzo przechylic ten czubek?
a te galęzie co bylo pisane wcześniej to bardzo jeszcze przezedzić?
acer6

Post autor: acer6 »

1) jałowiec za młody niewiele tu zwojujesz (ale pierwsze próby na takim można przeprowadzać ) .

2) krzak jest niby zadrutowany (bo żadnych pozytywnych efektów tego nie widać ) i co z tego ... był krzak i jest krzak .
Paweł T pisze: a te galęzie co bylo pisane wcześniej to bardzo jeszcze przezedzić?
jeszcze ?? Przecież te gałęzie wogóle nie były ruszane norzycami :-o .
Najpierw należy oczyścic a potem zabierać się za drutowanie .

3) Masz 2 wyjścia :

a) zostawić tą biedną roślinkę w spokoju na kilka lat (najlepiej w gruncie)
b) próbowac uczyć sie formować (przezedzić i zadrutować) .
Paweł T

Post autor: Paweł T »

galęzie nie byly ruszane bo naogladalęm sie tych chmurek ale nie wiem jak się do tego zabrać i tak na chlopski rozum musi podrosnać żeby to zagęścić
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

no comment :roll:
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Noriko

Post autor: Noriko »

Paweł T pisze:w porównaniu do wielkości drzewa to cienki on nie jest
Może to kwestia gustu, ale jak dla mnie, proporcjonalnie ten pień jest cieniutki...
Awatar użytkownika
Mort
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2006, 17:50
18
Lokalizacja: WrocÂław

Post autor: Mort »

Co do pnia powinien on mieć ok. 1/6 wys. drzewka :shock:
Pozdrawiam MichaÂł
Paweł T

Post autor: Paweł T »

nie ma to jak pomóc drugiej osobie :evil:
jak nie macie nic do napisania prócz "no comment" na co piszecie to się nazywa nabijanie postów. Moderatorzy śpią - na innych forach autorzy takich wypowiedzi które nic nie wnoszące do tematu sa karani i wywalani z forum.

człwiek prosi kulturalnie o . to jak nie macie nic do napisania albo macie pisać coś co nie pomaga innym to...
ciekwae jak wyglądal wasze pierwsze drzewka na pewno tak jak te z wystwa i wszystko wiedzieliści od razu
Noriko

Post autor: Noriko »

Paweł T pisze:nie ma to jak pomóc drugiej osobie :evil:
jak nie macie nic do napisania prócz "no comment" na co piszecie to się nazywa nabijanie postów. Moderatorzy śpią - na innych forach autorzy takich wypowiedzi które nic nie wnoszące do tematu sa karani i wywalani z forum.

człwiek prosi kulturalnie o . to jak nie macie nic do napisania albo macie pisać coś co nie pomaga innym to...
ciekwae jak wyglądal wasze pierwsze drzewka na pewno tak jak te z wystwa i wszystko wiedzieliści od razu
Przejrzyj sobie inne posty-niektóre są identyczne jak Twój a nie wszyscy lubią odpowiadać na to samo pytanie kilka, kilkanaście razy... Spróbuj zrobić coś sam...pokombinować... A jak nie czujesz się jeszcze na silach żeby kształtować drzewko to zostaw je w spokoju i zabierz się za teorię...
Paweł T

Post autor: Paweł T »

teoroie to mam taką ze moze być wam łyso i nie piszcie mi tu udowodnij
zaraz pewnie będzi odpowiedz jak znasz teorie to na co pytasz to powiem tak: załużmy ze nie umiecie prowadzić samochodu to ja Wam mówie "masz tu ksiązke przeczytaj ją i jedz" pojejrzewam ze nie ruszysz a jak ruszysz to jak kangur, więc w niektórych wypadkach to teoria od praktyki jest daleka
to jak bylo to nie prosciej podać linka gdzie to jest bo podobnego nie znalzłem
i jeszcze jedno wiem ze dużo ludzi nie lubi odpisywać na coś co było więc na co piszą.
Noriko

Post autor: Noriko »

I prez takich fora pustoszeją...
ODPOWIEDZ