Karmona Drobnolistna

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
j_ester
Posty: 4
Rejestracja: 08 lut 2013, 17:02
11
Imie i nazwisko: Krystian Gaza
Województwo: kujawsko-pomorskie

Karmona Drobnolistna

Post autor: j_ester »

Witam. Dzisiaj przechadzając się po OBI znalazłem drzewko w opłakanym stanie i postanowiłem się nim zająć. Wydaje mi się, że jest to Karmona, gdyż ma szorstkie listki. Po zdrapaniu kawałka kory z pnia widać zieloną tkankę, więc nie uschła jeszcze do końca. Zostalo na niej naprawde kilka listków i zastanawiam się czy zrzuciła je przez przesuszenie, czy wpłynęło na to coś innego. W doniczce było niewiele ziemi, a korzenie byly dość przesuszone. Po przyniesieniu jej do domu zanurzyłem ją w wodzie na kilkanaście minut i dosypałem trochę świerzej ziemi do kwiatów doniczkowych.
Chciałbym się dowiedzieć, co jeszcze mógłbym zrobić, żeby odratować biedne drzewko? Czy przesadzić ją teraz do całkowicie nowej ziemi, czy zaczekać z tym do wiosny? Potraktować nawozem, czy też dopiero od wiosny?

Oto kilka zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bakus
Posty: 181
Rejestracja: 02 paź 2010, 07:41
13
Imie i nazwisko: Mariusz
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Ustka

Post autor: Bakus »

heh w marketach nie potrafią pielęgnować drzewek dlatego tak marnie wyglądają :]
sam jestem w posiadaniu drzewka które staram się uratować oczywiście cena drzewka na początku była 300zł jednak przecenili ja na 30 ;p
co do zabiegów ok jednak z przesadzaniem musisz poczekać do wiosny polecam ustawienie roślinki w miejscu nasłonecznionym gdy słońca brak radze doświetlać
polecam zakup Superthrive jest to hormon który może . sam go używam i powoli moje drzewko wraca do żywych
ADMIN: uzupełnij swój profil
j_ester
Posty: 4
Rejestracja: 08 lut 2013, 17:02
11
Imie i nazwisko: Krystian Gaza
Województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: j_ester »

A co sądzicie np. o ASAHI SL? Też by sie nadawał? I co z nawożeniem, dopiero na wiosne po przesadzeniu do porządnej mieszanki?
Awatar użytkownika
Bakus
Posty: 181
Rejestracja: 02 paź 2010, 07:41
13
Imie i nazwisko: Mariusz
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Ustka

Post autor: Bakus »

ASAHI SL jest typowym hormonem do warzyw i drzew owocujących nie wiem jak będzie się zachowywać z bonsai
skoro drzewko jest marne możesz je nawozić jednak nawozu musi być mała ilość aby ci drzewka nie spaliło
j_ester
Posty: 4
Rejestracja: 08 lut 2013, 17:02
11
Imie i nazwisko: Krystian Gaza
Województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: j_ester »

Używałem ASAHI SL do storczyków, więc wydaje mi się, że do Karmony też mógłby być odpowiedni.
Z nawozem chyba sie jeszcze wstrzymam, przynajmniej przez tydzień czy dwa. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na uratowanie tego drzewka?
Maciek87
Posty: 41
Rejestracja: 14 gru 2012, 12:03
11
Imie i nazwisko: Jakubiec Maciej
Województwo: opolskie

Post autor: Maciek87 »

Witam
Jakby to było moje drzewko to przesadziłbym je do wiekszej doniczki nie naruszając korzeni.
Poczekał, aż wypuści listki i wtedy dopiero nawoził, ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam
Jakubiec Maciek
Ogarniety01
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2013, 21:37
10
Imie i nazwisko: Seweryn Misiak
Województwo: lódzkie

Post autor: Ogarniety01 »

Obrazek
Obrazek


Co robić ? Kupiłem drzewko miesiąc temu, wszystko było git jak podlewałem samą wodą, gdy zacząłem nawozić preparatem żelowym do drzewek Bonsai z drzewkiem zaczęło się coś dziać. Liście zaczęły spadać spadać, kwiatki uschły a przy najmniejszym dotyku liście spadają nawet te zdrowe. Do tego na liściach pojawił się biały osad, coś na podobieństwo pajęczyny
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Jak wygląda podlewanie "preparatem żelowym do bonsai"?
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Ogarniety01
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2013, 21:37
10
Imie i nazwisko: Seweryn Misiak
Województwo: lódzkie

Post autor: Ogarniety01 »

Stosuje ten preparat http://www.floks.pl/nawoz-do-bonsai-min ... ,id96.html
" Agrecol Mineral żel " .Prawda jest taka tez ze nie rozumiem dawkowania ,pisze że należy stosować od marca do października co 2-4 tygodnie w dawce 7ml/2l wody . Przecież nie spryskam na raz 2 litrów wody.Więc dawałem kropelkę na ileś mililitrów wody i podlewałem.Bo nie byłem pewien czy środek może stać sobie tak w butelce rozpuszczony , 2 litry wody z nawozem trochę by stało.Więc robiłem to troszkę na oko ;/ Więc jak mam robić ??
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Matematyka szkoła podstawowa i trochę pomyślunku. 3,5ml/1L, 1,75ml/0,5L, 0,87/0,25L itd. Na oko chłop w szpitalu zmarł. Carmony są kapryśne na przeciągi i wilgoć. Poczytaj o wymaganiach tego gatunku i znajdź co robiłeś źle.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ