Mój pierwszy bonsai z Benjamina

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

w jakim celu chcesz go teraz przyciąc poczekaj z tym do początku wiosny (w domu zachodzi znacznie szybciej już początkiem lutego) czyli pod koniec stycznia możesz przyciąć wtedy rośłina wypuści znacznie więcej przyrostów przesadzić możesz ale bez naruszania bryłu korzeniowej
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

no to wspólczuje drzewku, przesadzanie na zime lol ... brak słów ...
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

A co widzisz złego w przesadzaniu fikusa na zimę , bez naruszania korzeni? Oj, widać, ze się roślinami interesujesz od niedawna...
O tej porze można przesadzać rośłiny doniczkowe (w normalnych donicach) - w domu jest ciepło, nie mają podziąłu na wyraźne pory roku - zwłaszcza fikus się nie obrazi, trzeba pamieta tylko o tym, że musi mieć dużą ilość światła, nowe pedy będą się inaczej za bardzo wyciągać.
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Sasquach
Posty: 44
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:32
16
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sasquach »

no właśnie irytuje mnie to że jak nie ma dużo światła a wody pod dostatkiem pędy sa strasznie długie na 10cm sa czasami 2 liście ;/
Co zrobic żeby tak się nie działo no i popieram że ficusowi jedno kiedy go przesadzasz ;]
Mam drzewko, Âładne drzewko, i to juÂż prawie bonsai ;]
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

AnnaDorota pisze:A co widzisz złego w przesadzaniu fikusa na zimę , bez naruszania korzeni?
dla sprostowania nie czytalem postu przed moim własnym ponieważ odpowiedziałem z pierwszej strony :P, więc nie wziąłem pod uwage tego faktu ^^ chyba logiczne, że jak nie naruszamy bryły korzeniowej to się nic nie stanie :P ale ogólnie jest przyjęte przesadzanie na wiosnę :P
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

Sasquach pisze:no właśnie irytuje mnie to że jak nie ma dużo światła a wody pod dostatkiem pędy sa strasznie długie na 10cm sa czasami 2 liście ;/
Co zrobic żeby tak się nie działo
mósisz zapewnić mu jak najwięcej światła
Awatar użytkownika
Sasquach
Posty: 44
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:32
16
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sasquach »

tak to wiem! ale w tym okresie sa mgły a słońce czasami nawet w dzien nie zaświeci ;/
Mam drzewko, Âładne drzewko, i to juÂż prawie bonsai ;]
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

na to już niec nie poradzisz taki mamy klimat trzymaj go na poludniowym oknie jest jeszcze coś takiego jak sztuczne doświetlanie
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

AnnaDorota pisze:A co widzisz złego w przesadzaniu fikusa na zimę , bez naruszania korzeni?
Ja dodam z własnej wiedzy tyle że można i przesadzać fikusy cały rok (bo stoją zawsze w temperaturze minimum +10 nawet z usunięciem 20-30% korzeni na jesień.

Co do długich pędów - one dziczeją z praku światła i międzywęźla zaczynają mieć miedzy sobą coraz większe odstępy ,jak i liści jest mało a sa wielkie. Bądz nawozisz za dużo.
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
ODPOWIEDZ