MAME jak to jest

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 25
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:05
18
Lokalizacja: Szprotawa

MAME jak to jest

Post autor: Mateusz »

Cze chciałbym sie spytać bo bardzo mi sie MAME Bonsai podoba ale nie wiem jak o nie dbać żeby takie małe było i wogóle jak ktoś ma jakieś linki, może porady to ja chętnie posłucham :-)

Mam małą jabłonke oto ona ma około 12 cm gdy chciała rosnąć w góre to ją przycinałem nie daje jej dalej w góre rosnąć ale chciałbym żeby jakieś gałązki rasły. :-( :cry: no i te liście takie duże.
Załączniki
Nie ma nawet roku
Nie ma nawet roku
jabÂłoĂą.jpg (19.26 KiB) Przejrzano 3257 razy
Gonzio

Post autor: Gonzio »

przede wszystkim daj jej rosnac :) wsadz ja do wiekszej donicy aby mogl pien zmezniec i aby korzenie sie rozwinely :wink: i raczej w normalne podloze.. ziemia do kwiatow :wink:
Pozdrawiam-Gonzio
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

i wystaw na zewnatrz a nie w domu trzymasz...
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
acer6

Post autor: acer6 »

Moim zdaniem twoja sadzonka nie nadaje się na mame bonsai ,popatrz na wielkość liści ,poza tym jest zdecydowanie za cienka.
no i to co napisał juz wwoadas , czyli ... ty chyba tego nie trzymasz w domu :wink: ? . Na mame na dwór powinny być dobre bukszpany, wiazy [odm. z małymi liśćmi] ,jałowce [odm. bardzo wolno rosnace] i wiele wiele innych . Mame wcale nie jest takie łatwe w utrzymaniu ,naleśy zadbać o odpowiednie nawodnienie (czyli podlewać dużo częściej niż te w większych doniczkach ) , lepiej chronić przed mrozem itd .
Na domowe mame polecam ficusy natasza (można kupić czasem w kwiaciarniach , zazwyczaj jest po kilkanascie w doniczce i większość jest bardzo cienka , ale jak się dobrze rozejżysz możesz wybrać co ś fajnego ) ,poza tym z crassulą nie powinno być chyba problemu (no i o podlewanie nie trzeba się bać ) .[/url]
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 25
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:05
18
Lokalizacja: Szprotawa

Post autor: Mateusz »

Dziękuje za rady mam już fajne drzewko na oku będe robił z niego małe bonsai, będe starał sie robić (formować) drzewka jak najmniejsze aż kiedyś z jakiegoś drzewka wyjdzie mi mame i to będzie jeden z najpiękniejszych dni mojego życia.




Jak macie jakieś linki z drzewkami MAME - obrazki porady itp. chętnie przyjme :wink:
Awatar użytkownika
fater
Posty: 163
Rejestracja: 13 lis 2004, 11:07
19
Imie i nazwisko: Roman S.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: fater »

Witam.
Proponuję poszukać w necie - google itp.
A oto jeden link do mame bonsai www.mini-bonsai.com/indexe.html
Pozdrawiam
Roman
ODPOWIEDZ