Pamietnik moich drzewek... Ginkgo, Klon i Sosna

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
EwaKarolina

Pamietnik moich drzewek... Ginkgo, Klon i Sosna

Post autor: EwaKarolina »

Ciagle pora zimowa, ale juz czas na przesadzanie. Jak juz doniczki zostaly wyciagniete z zimowego okrycia to zlapalam okazje zeby zrobic kilka fotek i podzielic sie z Wami moimi ulubiencami.
Załączniki
Troche mnie denerwuja slady po obcietych galeziach macie na to jakas rade ??
Troche mnie denerwuja slady po obcietych galeziach macie na to jakas rade ??
Sosna Gorska.jpg (59.84 KiB) Przejrzano 5097 razy
5 letnie Ginkgo Biloba jest ze mna juz od ponad 3 lat, ale wciaz wyglada niepowaznie, bardziej jak sadzonka niz drzewko. Moze lepsza ziemia, troche uzywek dodadza mu wigoru
5 letnie Ginkgo Biloba jest ze mna juz od ponad 3 lat, ale wciaz wyglada niepowaznie, bardziej jak sadzonka niz drzewko. Moze lepsza ziemia, troche uzywek dodadza mu wigoru
Ginkgo Biloba.jpg (46 KiB) Przejrzano 5092 razy
Moje male trojaczki Acer palmatum bloogood. Maja udawac grupe drzew. Na razie, niestety, stoja jak zolnierze na musztrze. Byle do wiosny jak wypuszcza swoje piekne czerwone listki.
Moje male trojaczki Acer palmatum bloogood. Maja udawac grupe drzew. Na razie, niestety, stoja jak zolnierze na musztrze. Byle do wiosny jak wypuszcza swoje piekne czerwone listki.
Klon czerwony.jpg (58.85 KiB) Przejrzano 5092 razy
Moj prezent niespodzianka: Pinus Mugo. widok z bardziej reprezentacyjnej strony.
Moj prezent niespodzianka: Pinus Mugo. widok z bardziej reprezentacyjnej strony.
Sosna Gorska 2.jpg (53.98 KiB) Przejrzano 5092 razy
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

szkoda ze pinus nie ulozony ale wkoncu mozesz sie za to zabrac tego roku.do dziela. milorzeba tez bym sie pokusil skrucic troszeczku.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
EwaKarolina

Post autor: EwaKarolina »

No wlasnie ta sosna mnie denerwuje, niby ktos probowal z niej zrobic cos ciekawego, :-k ale to nie to co chcialoby sie miec. Poczekam do wiosny i moze znajde jakis pomysl. Na razie zostalo towarzystwo przesadzone w nowa ziemie i z powrotem wrocilo do skrzynki z lisciami na zimowanie.
nowy

Post autor: nowy »

Witam . Czy ten miesiąc luty to dobry czas na przesadzanie sosen?
Awatar użytkownika
many
Posty: 49
Rejestracja: 07 lut 2006, 17:35
18
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp.

Post autor: many »

Chciałem zauważyć, że mamy marzec a to jest idealny miesiąc na przesadzanie sosen. :wink:

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2004, 16:32
19
Imie i nazwisko: Piotr S.
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Pit »

fajne, mnie sie podobaja kloniki.
Tylko skrócił bym prawą gałąz prawego drzewka, tak w jej połowie, w miejscu gdzie się rozkrzewia, myślę ze w przyszłości da to lepsze proporcje dla grupy, no i pozbędziesz się tzw. procy. :-)
Piotr
Vegetan
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2005, 20:20
18
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Vegetan »

Naprawdę ładna menażeria. Trzymam za Ciebie kciuki!
Kajetan mam na imiĂŞ,
staropolsko zaiste,
chociaÂż urodziÂłem siĂŞ w zimie,
lubie dni pogodne, lecz i mgliste :P
Awatar użytkownika
Olon
Posty: 89
Rejestracja: 20 gru 2005, 20:31
18
Lokalizacja: Ruda ÂŚlÂąska
Kontakt:

Post autor: Olon »

Vegetan (i do innych "krasomówców" też się zwracam)

Mam do Was pewien APEL

Forum czyta wielu ludzi. Wielu z nich to młodzież. W takiej sytuacji każdy z nas powinien zadbać o rzetelność przekazu. Przykładowo:
Nie można pisać na temat kolekcji drzewek i używać, opisując je, nazwy odnoszącej się do grupy zwierząt i terenu bądĽ budowli, służącej do zapewnienia właściwych dla nich warunków życiowych (menażeria).
Ktoś inny (najczęściej młody i nieobyty w temacie) to przeczyta i będzie powtarzał, siejąc dezinformację.
Ja też lubię używać szerokiej gamy słów i określeń, ale jak czegoś nie rozumiem do końca to najpierw sprawdzam w słowniku i encyklopedii czy dobrze sobie interpretuję znaczenie.

Więcej odpowiedzialności za własne wypowiedzi , Wszystkim życzę.
I bez urazy, chciałem dobrze :-)

P.S.
Sory za offtop'a
P.S. 2
Vegetan. Mam wrażenie, że prawie Ty mnie zrozumiesz. W końcu jest to temat podobny jak z tą ortografią na forum :-).
"Nie w poznaniu le¿y szczêœcie, lecz w d¹¿eniu do niego"
Edgar Alan Poe
Vegetan
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2005, 20:20
18
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Vegetan »

Oooops, :oops: byłem pewny, że to oznacza jaką grupkę czegoś :p. Dobra, nie chodzi mi o "Menażeria, to

1. niecodzienne gatunki zwierząt w klatkach obwożone w calach pokazowych
2. pomieszczenie, gdzie przetrzymywane są zwierzęta w celach pokazowych (zobacz: ogród zoologiczny)
3. grupa śmiesznych ludzi "


, tylko o to, że jest to ładny zbiór drzewek. :P



Doskonale rozumiem, o co Ci chodzi. Sory za zamieszanie.
Kajetan mam na imiĂŞ,
staropolsko zaiste,
chociaÂż urodziÂłem siĂŞ w zimie,
lubie dni pogodne, lecz i mgliste :P
EwaKarolina

Post autor: EwaKarolina »

To moze postawie drzewka na akwarium i bedzie menazeria. :-) patrz punkt 2. pomieszczenie, gdzie przetrzymywane są zwierzęta w celach pokazowych
Dziekuje za wszystkie mile slowa
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: romanb »

Hi. Moim zdaniem gingo jest za wysoki .Powinienes go przyciac by uzyskac lepsze rozgalezienia .Natomiast klony,te dwa z prawej wygladaja jak material na proce.Pomysl jak je przyciac.Powiem jedynie asymetria
Sosne trzeba uformowac.
Moim zdaniem te drzewa powinny rosnac w wiekszych pojemnikach,mialbys wiekszy przyrost,przesadzic do doniczki zawsze zdazysz.
Roman
ODPOWIEDZ