Specyficzne drzewo

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Kakita_Takeo
Posty: 47
Rejestracja: 27 lis 2005, 12:30
18
Lokalizacja: WrocÂław

Specyficzne drzewo

Post autor: Kakita_Takeo »

Szukam drzewa, ktore:
1) Jest indoor, czyli z tropiku/subtropiku albo inne, ktore lubi cieplo i mozna trzymac w domu
2) LUBI CIEMNOSC, NIE LUBI DUZEGO SLONCA
3) Jest lisciaste;p.


Chodzi o gatunek!
Adrian
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

1.A czy wdziałeś kiedyś indoor iglaste? :wink:
2.Lubi ciepło-hmm wydaje mi sie ze do końca nie ma takiego bo przydała by sie opcja zimowania,a wiadomo ze musi byc spadek temperatury.
Ja bym polecił fikusa dobrze znosi silne,amatorskie ciecia,szybko goja mu sie rany,i nie ma jakiś zbytnio wygórowanych wymagań co do hodowli,prucz troski :-)
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
jacenty_3
Posty: 515
Rejestracja: 19 paź 2004, 22:52
19
Lokalizacja: BiaÂła Podlaska

Post autor: jacenty_3 »

@ Kakita_Takeo

4. jest tanie !!

to pewnie szukasz:

viewtopic.php?t=1222
Bonsaiœci ca³ego œwiata ³¹czcie siê !!

Pozdrawiam!
Robert Kotyra
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Ale żadna rośłina nie lubi ciemności. Szeflera też potrzebuje słońca. Zwłaszcza w zimie.
Anna Dorota
Bogg
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2005, 12:09
18
Lokalizacja: ÂŁaziska GĂłrne

Post autor: Bogg »

Może bluszcz(odmiany) ale on jest cieniolubny a nie ciemnolubny. (w necie widziałem parę razy bonsai z bluszczu). Można trochę doświetlać sztucznie ale to kosztuje no i wydaje mi się że trzeba mieć doświadczenie w uprawie roślin z doświetlaniem sztucznym. Ale... od czegoś trzeba zacząć :-)
BogdanG
nowy

Post autor: nowy »

Tylko czy ten bluszcz będzie dodrze rosnąć w mieszkaniu, o ile dobrze czytalem to ta roślina rośnie dziko nawet w naszym kraju. W moim ogrodzie porasta calą ścianę altany. Podlasie to chyba nie tropiki. Pozdrawiam
Bogg
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2005, 12:09
18
Lokalizacja: ÂŁaziska GĂłrne

Post autor: Bogg »

Będzie rósł w mieszkaniu, są odmiany do mieszkań i do ogrodu. Te, które kupisz w kwiaciarni na 80 % sa do mieszkań (sa takie które mają biało, żółto, kremowo zielone liście). Kiedys uprawiałem bluszcza ogrodowego w donicy na balkonie ale w pewną zimą a właściwie po zimie "padł", natomiast w gruncie zimuje dobrze, czasem to co nad śniegiem przemarznie ale potem odbija.
BogdanG
ODPOWIEDZ