Strona 1 z 1

dziwne listki

: 30 paź 2008, 16:57
autor: blind2
Kupilem wiąza drobnolistnego jakies 3 tygodnie temu listki zaczely mu zolknac listki i dosc duzo opadac ;/ i sie zastanawiam czy to z powodu jesieni czy zlego nawozenia i podlewania zraszam go 2 razy dzienkie rano i wieczorem podlewam co 2 dni gdzies. i mam osobne pytanie czy mam w donczce trzy drzewka czy mi sie tylko wydaje?? ;P jezeli tak to mam je przesadzac razem czy mozna osobno i czy nie beda sie zagluszac i czy mozna go jeszcze fajnie powyginac i kiedy przycinac galazki dopiero po jesieni i ziemie??

Re: dziwne listki

: 30 paź 2008, 19:54
autor: Sverting
Daj zdjęcie pojedynczego listka dobrym aparatem na opcji makro.

Re: dziwne listki

: 02 lis 2008, 09:51
autor: Wojtek G
Drzewka są w słabej formie, więc na razie nie przesadzaj ich do osobnych doniczek, ewentualnie wyjmij cała bryłę korzeniową i w nienaruszonym stanie przesadź je do większej doniczki. Podlewaj poprzez zanurzenie całej doniczki w wodzie. Drzewko można ustawić na tacy z keramzytem żeby podnieść dookoła wilgotność. Jeśli zraszasz to rób to odstaną przegotowaną wodą, jak będziesz miał tace z keramzytem to możesz zaniechać zraszania. Nie polecam teraz nawożenia. Ustaw drzewko najbliżej okna, ale nie nad kaloryferem. Powodzenia.

Re: dziwne listki

: 02 lis 2008, 11:51
autor: blind2
czyli to nie jesien??

Re: dziwne listki

: 02 lis 2008, 11:52
autor: blind2
a i ile razy dziennie to gdzies zamaczac cale drzewko?

Re: dziwne listki

: 02 lis 2008, 20:14
autor: krysztof
Listki moga mużółknąć i opadac bo jest w okresie aklimatyzacji lub za duzo wody. Teraz go w ogole nie nawoz az do wiosny, zraszac go mozesz codziennie (np.2xdz), podlewaj tylko wtedy gdy zauwazysz ze podloze juz przysycha a nie schematowo(nie wiesz kiedy ,włóż palec w ziemie). Zapewne masz trzy drzewka a czy je rozdzielisz czy tak zostawisz to juz zalezy od ciebie, poczytaj o stylach Bonsai. Acha i wszystkie takie czynnosci jak przesadzanie ,ciecie, rozdzielanie pozostaw do wiosny. A teraz poszukaj o zimowaniu, kszaltowaniu itp.

Re: dziwne listki

: 02 lis 2008, 20:18
autor: Wojtek G
To "zamaczanie" tzn. podlewanie, więc zamaczasz/podlewasz wtedy kiedy zachodzi ku temu potrzeba. Zależy to od wielu czynników, ale najprościej mówiąc robisz to w między czasie kiedy górna warstwa ziemi zaczyna delikatnie przesychać. Zanurzasz doniczkę w pojemniku z wodą troszkę poniżej jej górnego brzegu, aby woda nie wypłukiwała ziemi i zostawiasz na 10 min. Cała filozofia.