Modrzewie Szwajcarii

Przykłady pięknych drzew zaczerpniętych z natury które mogą posłużyć nam jako wzorzec.
Awatar użytkownika
lukis9
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2006, 17:13
17
Imie i nazwisko: LukaszSz
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Modrzewie Szwajcarii

Post autor: lukis9 »

Witam.
Zapraszam do fotorelacji z wizyty w Dolnie Modrzewi.
Dla inspiracji.
Polecam ;)

-> https://www.bonsai-niwaki.com/post/szwa ... odrzewiowo
modrzew.jpg
modrzew.jpg (63.65 KiB) Przejrzano 13847 razy
Pozdrawiam,
ŁukaszSz
http://bonsai-niwaki.blogspot.com
oppik
Posty: 10
Rejestracja: 11 paź 2022, 15:53
Imie i nazwisko: Piotr Kowalski
Województwo: pomorskie

Post autor: oppik »

Modrzewie szwajcarskie, znane również jako Lärchenwald, to unikalne zjawisko, które przyciąga uwagę miłośników przyrody z całego świata. Są to lasy złożone głównie z modrzewi europejskich (Larix decidua), które zachowują swoje liście przez całą zimę, tworząc piękne krajobrazy o bursztynowej barwie.

Jednym z powodów, dla którego modrzewie szwajcarskie są uważane za fenomen, jest fakt, że są one bardzo rzadko spotykane w Europie. Ze względu na swoją nietypową cechę, czyli utrzymywanie liści przez całą zimę, modrzewie szwajcarskie są zwykle spotykane tylko w wysokich górach, gdzie panują surowe warunki klimatyczne. W Szwajcarii występują one w Alpach, na wysokości od 1 200 do 2 200 metrów nad poziomem morza.

Modrzewie szwajcarskie są również uważane za fenomen ze względu na ich piękno i wyjątkową wartość krajobrazową. Gęste lasy modrzewi tworzą malownicze pejzaże, które są popularnym celem wycieczek i turystyki. Szczególnie imponujące są one jesienią, kiedy liście modrzewi nabierają intensywnego, złocistego koloru, tworząc piękne kontrasty z zielenią iglastych lasów.

Modrzewie szwajcarskie są również ważne z ekologicznego punktu widzenia, ponieważ tworzą unikalne siedliska dla różnych gatunków zwierząt i roślin, które przystosowały się do panujących tam warunków. Ze względu na swoją wartość przyrodniczą, modrzewie szwajcarskie są chronione i uważane za skarb Szwajcarii.

ADMIN: Podpis usunięty. Powód: spam
ODPOWIEDZ