Klon z Tesco

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Krzychu
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2016, 09:14
7
Imie i nazwisko: Krzysztof Fornal
Województwo: lubuskie

Klon z Tesco

Post autor: Krzychu »

Dziś kupiłem klon palmowy i czytam, że trzeba go hodować na zewnątrz. Mam do tego warunki - duży ogród, lecz bardzo chciałbym mieć takie drzewko w domu. :yes: Co się w takim przypadku stanie? Proszę też o parę wskazówek i ciekawostek dot. tego klonu.
Awatar użytkownika
Jacob_sSs
Posty: 162
Rejestracja: 16 mar 2015, 20:02
9
Imie i nazwisko: Kuba S
Województwo: lódzkie
Lokalizacja: Koluszki, pod Łodzią

Post autor: Jacob_sSs »

Niestety Jest to niewykonalne... Drzewko nie jest przystosowane do całorocznych, ciepłych domowych warunków. Jeśli chcesz mieś bonsai w domu, to musisz zaopatrzyć się w drewka nazywane "indoor" np. ficus.
Daj może zdjęcie tego klona?
Krzychu
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2016, 09:14
7
Imie i nazwisko: Krzysztof Fornal
Województwo: lubuskie

Post autor: Krzychu »

Jacob_sSs pisze:Niestety Jest to niewykonalne... Drzewko nie jest przystosowane do całorocznych, ciepłych domowych warunków. Jeśli chcesz mieś bonsai w domu, to musisz zaopatrzyć się w drewka nazywane "indoor" np. ficus.
Daj może zdjęcie tego klona?
Niestety, nie mogę dodać zdjęcia. Dodam za pare godzin. Jakie drzewa są tanie, do hodowli indoor i łatwe tzn. Szybko rosną? A tak btw klon już jest na dworze. Nawet go delikatnie zacząłem drutować. Czy to dobrze?
Awatar użytkownika
Jacob_sSs
Posty: 162
Rejestracja: 16 mar 2015, 20:02
9
Imie i nazwisko: Kuba S
Województwo: lódzkie
Lokalizacja: Koluszki, pod Łodzią

Post autor: Jacob_sSs »

Nikt nie powie Ci , czy to dobrze, póki nie wstawisz zdjęcia. A co do indoorów, to np ficus, wiąz drobnolistny... Osobiście nic Ci nie mogę polecić, bo mam same outdoory. viewforum.php?f=29
Silver
Posty: 48
Rejestracja: 29 wrz 2015, 22:43
8
Imie i nazwisko: Krzysztof Grzegorski
Województwo: dolnośląskie

Post autor: Silver »

Na obecnym forum jest na stronie głównej dział : "Kompedium wiedzy na temat Bonsai" następnie wchodzisz w "Gatunki drzew spotykanych w Bonsai" i następnie " Indoor" .....proste???
Krzysztof
Znać drogę to jedno,ale podążać nią to całkiem co innego
ODPOWIEDZ