Pozyskanie z natury

Przykłady pięknych drzew zaczerpniętych z natury które mogą posłużyć nam jako wzorzec.
SHERY
Posty: 17
Rejestracja: 09 gru 2015, 05:39
8
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: wielkopolskie

Pozyskanie z natury

Post autor: SHERY »

Witam wszystkich mam pytanie czy warto pozyskać te drzewka wy jako doświadczeni macie inne spojrzenie i czekam na ewentualne propozycje...
SHERY
Posty: 17
Rejestracja: 09 gru 2015, 05:39
8
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: wielkopolskie

Post autor: SHERY »

SHERY pisze:Witam wszystkich mam pytanie czy warto pozyskać te drzewka wy jako doświadczeni macie inne spojrzenie i czekam na ewentualne propozycje...
Załączniki
2015-12-10 16.05.29.jpg
2015-12-10 16.05.29.jpg (110.65 KiB) Przejrzano 5974 razy
2015-12-10 16.05.00.jpg
2015-12-10 16.05.00.jpg (112.04 KiB) Przejrzano 5974 razy
2015-12-10 16.04.28.jpg
2015-12-10 16.04.28.jpg (121.76 KiB) Przejrzano 5974 razy
Awatar użytkownika
Aura
Posty: 149
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:15
11
Imie i nazwisko: Krzysztof
Województwo: pomorskie

Post autor: Aura »

Ciekawe jest to, że nie wiesz specjalnie co zrobić z siewką modrzewia, a chcesz kopać sosny z młodnika. Zaraz będziesz potrzebował wskazówek jak je wykopać, w co posadzić i jak pielęgnować. Może zanim 'co i jak', przestudiuj tematyczną literaturę, fora internetowe i grafiki w googlach. Jest masa wiedzy którą trzeba przyswoić zanim pozyskasz pierwszą roślinę. Potem pozyskasz wiele roślin z których coś pouprawiasz. A jak przeżyją kilka sezonów to będzie okazja poformować materiały na przyszłe bonsai..
SHERY
Posty: 17
Rejestracja: 09 gru 2015, 05:39
8
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: wielkopolskie

Post autor: SHERY »

Masz racje ale to są drzewka które nie ucieka nie mam zamiaru ich teraz wykopać . Ale myślałem że od tego jest forum żeby dowiedzieć się ciekawych rzeczy od innych a nie w odpowiedzi dostać ... kometarz . Jak bym wszystko wiedział to bym nie zwracał się o . i radę i jak nie masz ochoty pisać to nie potrzebnie się fatygowales . Chyba że to forum dla tych co już coś osiągnęli i tylko się chwalą.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Kolego Piotrze,

chyba sie domyslasz, ze nie jestes pierwsza osoba, ktora chce wykopac drzewka. Dlatego tez nie oczekuj, ze bedziemy 20 (?) raz to samo pisac. Na forum jest przeciez wyszukiwarka, warto z niej skorzystac.

Na podstawie zalaczonych zdjec trudno cos doradzic. Z tego co mozna rozpoznac to dwa pierwsza drzewka sa moim zdaniem w miare ciekawe.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
SHERY
Posty: 17
Rejestracja: 09 gru 2015, 05:39
8
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: wielkopolskie

Post autor: SHERY »

Dziękuję Kamil wiesz mniej więcej takiej odpowiedzi oczekiwałem chodzi mi o konkretne drzewka a nie pytałem jak je wykopać czy posadzić. A nie czekałem na odpowiedz " ty młody tam masz Google i nie zwracaj d ... " bo patrzalem w Google i nie znalazłem tych akurat drzewek :-) myślę że trochę nie ładne jest takie traktowanie . Wiele rzeczy było tu opisywane setki razy i myślę jak ktoś nie ma ochoty podyskutować i coś doradzić nie powinien zabierać głosu bo być może znajdzie się ktoś kto będzie miał na to ochotę . I jak kogoś urazilem to z góry przepraszam .
Awatar użytkownika
Aura
Posty: 149
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:15
11
Imie i nazwisko: Krzysztof
Województwo: pomorskie

Post autor: Aura »

To była rada, do ogólnego zrozumienia. Pomoże Ci zaoszczędzić czasu na zadawanie pytań o np. pozyskanie roślin, których dwuwymiarowość tu, na internecie, nie pozwala zdalnie oszacować potencjału materiału. A bonsai to przecież wielowymiarowość. Moja rada do odesłanie do wiedzy podstawowej. I tyle.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Piotrze to jest właśnie problem i to duży u początkujących każde nasze słowa uważają za atak na swoją osobę. Znam takich m.in. ja sam którzy nie odważą się kopać roślin bez celu. Patrząc na kary jakie można za to dostać lepiej nie zawracać sobie dupy właśnie takimi roślinami choć na zdjęciach nie wyglądają źle. Nie mam wielkiego doświadczenia w kopaniu roślin i jeżeli roślina jest mniej warta niż kara za jej pozyskanie to jej nie ruszam.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ