Przesadzanie modrzewia

Jesli chcesz sie przedstawic, kogos pozdrowic albo porozmawiac na temat nie zwiazany z bonsai. Tylko prosze w granicach rozsadku.
Szakal_stokłos
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2013, 07:30
10
Imie i nazwisko: Pawel
Województwo: śląskie

Przesadzanie modrzewia

Post autor: Szakal_stokłos »

Witam, wszystkich. Planuje przesadzenie modrzewia z ogródka. Drzewko ma ok 8 lat, jakieś 2,5-3m wysokości, w zeszłym roku trochę przycinałem (chcę je formować na styl bonsai), ale to w innym temacie. Czy mogę jeszcze obkopać drzewko, czy poczekać do wiosny?
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Trochę nie termin na modrzewie. Albo wiosna przed otwarciem pąków albo jesień po zrzuceniu igieł, ale musisz mieć dobre miejsce/szklarenkę na przezimowanie.
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Szakal_stokłos
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2013, 07:30
10
Imie i nazwisko: Pawel
Województwo: śląskie

Post autor: Szakal_stokłos »

Nie chodzi mi o pozyskanie modrzewia lecz przesadzenie drzewa. Nie chcę zniszczyć drzewa więc przesadzanie rozkładam na kilka etapów ale nie jestem pewien czy mogę teraz (sierpień) obkopać roślinę żeby korzenie się zagęściły.
borówka10
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2013, 20:34
10
Imie i nazwisko: Adam R
Województwo: mazowieckie

Post autor: borówka10 »

Nie wiedziałem że przesadzanie tak starego drzewa jest możliwe :O

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
telemarketing call center, ośrodek odwykowy, księgowość lublin, PDF inksaving, serwis komputerow krakow
Ostatnio zmieniony 03 lut 2014, 13:42 przez borówka10, łącznie zmieniany 2 razy.
kwiatek34621
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2013, 13:10
10
Imie i nazwisko: Karolina
Województwo: lubuskie

Post autor: kwiatek34621 »

Jest możliwe pod warunkiem tylko zawsze jest ryzyko że się nie przyjmie...



-----------------------------------------------------------------------------------------
montaż klimatyzacji kraków, targi kielce noclegi, folia bąbelkowa katowice, Skuteczna windykacja, tłumaczenia biuro
ODPOWIEDZ