Znowu Ficus :)

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
Sojer144nl
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2007, 19:25
17

Znowu Ficus :)

Post autor: Sojer144nl »

Witam to mój pierwszy post tutaj. Dostałem tego ficusa w prezencie okolo 3 miesięcy temu, był w bardzo dobrej kondycji (dużo pięknych zielonych liści). Jak widać bardzo zmarniał. Podczas tego okresu stracił sporo liści. Drzewko stoi w miejscu jak na zdjęciu. Tuż za nim jest okno i grzejnik.
Proszę o rady jak je pielęgnować, aby powróciło do swojego pierwotnego stanu. Chodzi o to jak często podlewać, nawozić oraz czy miejsce jest dla niego odpowiednie. Z góry dziękuję za wszelką ..
Pozdrawiam
Załączniki
bonsai 4.jpg
bonsai 4.jpg (54.43 KiB) Przejrzano 3689 razy
bonsai 3.jpg
bonsai 3.jpg (56.31 KiB) Przejrzano 3688 razy
bonsai 2.jpg
bonsai 2.jpg (44.55 KiB) Przejrzano 3689 razy
bonsai 1.jpg
bonsai 1.jpg (48.59 KiB) Przejrzano 3687 razy
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 70
Rejestracja: 31 gru 2006, 16:33
17
Lokalizacja: okolice Koszalina

Post autor: Ben »

Przeszukaj forum z haslem .. podwyższenie wilgotności. Fikusik ma za sucho, nie chodzi tu o podłoże bo widać ze jest wilgotne ale o otoczenie. Chyba rownież na troche za mało światła. Postaw go na parapecie na tacce z keramzytem lub grubym żwirkiem nalej wody (patrz opisy), dodatkowo spryskuj miękką wodą, minimum dwa razy dzienie. Powinien dość szybko "stanąć na nogi"
- polecam również viewtopic.php?t=2068
pozdrawiam
Benon
Awatar użytkownika
dawid_ulikowski
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2007, 09:27
17
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: dawid_ulikowski »

Kolejne moje pytanie :oops: czy fikus może być taki zwykły z kwiaciarni czy jest jakaś odmiana specjalna (niewiem chciałbym mieć fikusa benjamina i czy moge kupić zwykła sadzonke czy to musi być jakaś odmiana bonsai??)

p.s nie chciałem zakładać nowego tematu :-P
Dawid
Awatar użytkownika
tomislav1
Posty: 16
Rejestracja: 05 gru 2006, 13:29
17
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: tomislav1 »

Nie mozesz kupic sadzonki bonsai bo takiej niema, natomiast możesz kupic fikusa benjamina lub inne (tu masz link zobacz sobie i porównaj jakiego ty masz viewtopic.php?t=2068 ) i odpowiednio go przycinac, drutowac, pielegnowac, dużo czytac i może w przyszłosci bedziesz go mógł nazwac bonsai.
..::®™Tomislav1™®::..
Sojer144nl
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2007, 19:25
17

Post autor: Sojer144nl »

Witam. Mam kolejne pytanko, zastosowałem się do powyższych rad (za które bardzo dziękuję), ale mimo to gałęzie mojego fikusa obumierają. Czym może to być spowodowane i jak temu zaradzić i czy przycinać je teraz? Będę wdzięczny za jakąkolwiek ..

Pozdrawiam
Załączniki
100_0720.jpg
100_0720.jpg (31.76 KiB) Przejrzano 3505 razy
100_0719.jpg
100_0719.jpg (34.29 KiB) Przejrzano 3506 razy
100_0716.jpg
100_0716.jpg (32.67 KiB) Przejrzano 3506 razy
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
20
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Zwiększyć wilgotność powietrza, zapewnić światło (jak już Ci pisano) i uważać na zimne przeciagi: odstawiać gdzieś ficusa jeśli otwierasz okno!

Ta ziemia wyglada na zdjęciu na suchą, trzeba tak podlewać, żeby ficus nie był przelany ale i nie przesychał za bardzo. Jeśli zraszasz i zapewniasz wilgotnosć powietrza, to powinien wypuścić nowe liście dość szybko. Na razie za mało czasu upłynęło, żeby było widać efekty. To normalne, że uszkodzone gałęzie zamrą - ważne, zeby ukazały się nowe pędy. Na razie nic nie odcinaj, po jakimś czasie okaże się, które gałężie coś wypuszczą.
Anna Dorota
ODPOWIEDZ