Bonsai - co dalej robić???

Problemy nurtujące nas na początku przygody z bonsai.
bartek

Bonsai - co dalej robić???

Post autor: bartek »

Niedawno ( 3 tygodnie ) temu kupiłem sobie drzewko, chyba jest to wiąz drobnolistny. Na samym poczatku zacząlem troche tu u Was na forum czytac i mniej wiecej sie stosowalem do wskazówek ( podlewam raz dziennie - rano, drzewko stoi na parapecie, dobre naswieltlenie, chyba temeratura ok - 18 st ) ciesze sie ze drzewko nie gubi lisci a nawet puszcza nowe pędy:D

Pytanie moje jest takie: czy przecinac gałązki, jesli nie teraz to kiedy i jak?? Czy przesadzac, nawozic i <font color="#FF0000">wogole //ort</font>:)

Pozdrawiam
Załączniki
Image(011).jpg
Image(011).jpg (45.83 KiB) Przejrzano 11153 razy
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Witam,
Przesadzić jak najbardziej. Oczywiście większa doniczka odpowiednia mieszanka. Co do przycinania można delikatnie skrócić gałązki, na których wyrastają te większe listki. Po tych zabiegach dać mu trochę odpocząć, jakiś miesiąc i wtedy można nawozić :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
bartek

Post autor: bartek »

Dzieki, ale przesadzając jaką zastosowac mieszanke, jaka to ma byc ziemia i jak duza doniczka?

Te gałązki z duzymi liscmi przytne na długosc korony, ok?
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Doniczke taka robocza.Jak najwieksza.

Codo ziemi...drenaz na sam spód,i przepuszczalna ziemie ogrodowa,uniewersalna.
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Witam,
Mieszanka: 1 część ziemi, 1 cz. torfu, 1cz. Akadamy (jeśli nie posiadasz akadamy możesz dodać piasku o różnej grubości ziaren)
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Joanna

Post autor: Joanna »

Witam serdecznie!!!

Mam wiąza drobnolistnego już od roku. Zakupiłam go w IKEA. Nigdy go niczym nie nawoziłam. Proszę, powiedzcie mi jakiej odżywki mam używać.
ODPOWIEDZ