Warsztaty z Manuelem Germade- ostatnie wolne miejsce

Informacje jak i nasze wrażenia z wystaw i innych imprez związanych z bonsai.
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
18
Lokalizacja: Katowice

Warsztaty z Manuelem Germade- ostatnie wolne miejsce

Post autor: Bartosz Warwas »

Termin – 4 Listopada - 4th November

Właśnie zwolniło się jedno miejsce, więc to ostatnia szansa by do Nas dołączyć

Organizator : Bartosz Warwas https://www.facebook.com/bartosz.warwas.1
Więcej informacji https://www.facebook.com/events/820595524789005/

Miejsce Warsztatów : Szkółka Bonsai Jacka Rostkowskiego Sulęcin

Podczas mojego pobytu w Taisho-en poznałem Manuela, który był uczniem Taigi Urushibata. Już wtedy poznałem jego kunszt nauczycielski i bardzo dużo wyniosłem z wspólnych rozmów i obserwując jego pracę. Obiecaliśmy sobie, że po zakończeniu jego 5 letniej nauki w Japonii zorganizujemy warsztaty w Polsce. Szczęscie tym większe, że po powrocie Manuel zdobywa coraz większą popularność w Europie i bardzo cieszę się ,że rozszerzył swoją działalność właśnie o nasz kraj.

Założenia warsztatowe - tym razem będzie inaczej!:
• Grupy max 8 osobowe.
• Głównym celem warsztatów jest nauka, a nie formowanie drzew „na siłe”
• Warsztaty zaczynają się od omówienia roślin uczestników, zaplanowanie kolejnych zabiegów (omówienie rozmieszczenia gałęzi, formy, wysokości,doniczki itp.)
• Z racji terminu skupimy się na pracach jesienno-zimowych ale nie zabraknie też innych informacji
• Czy zabraknie formowania i drutowania? Na pewno nie! Po prostu unikniemy sytuacji, gdzie uczestnik przez 7 godzin drutuje swoją roślinę, w przerwach przez 30 minut patrzy na inne rośliny, i przez godzinę patrzy jak Mistrz układa jego roślinę.

Dlaczego taka forma?
Ponieważ Manuelowi zależy na tym, żeby uczyć ludzi bonsai i tym samym podwyższać poziom tej sztuki z Polsce i Europie . Po za tym po kolejnych warsztatach zdobywamy kolejne karty wiedzy, a nie kolejne uformowane rosliny do kolekcji.

Ilośc miejsc mocno ograniczona więc prosze o szybki kontakt.

Więcej informacji :
Bartosz Warwas 662 247 068
bartwarwas@gmail.com
manuelpo.jpg
manuelpo.jpg (324.14 KiB) Przejrzano 12147 razy
Manuelprzed.jpg
Manuelprzed.jpg (258.3 KiB) Przejrzano 12147 razy
Pozdrawiam
Bartosz
ODPOWIEDZ