BONSAI kamcio 2008 - podsumowanie

Informacje jak i nasze wrażenia z wystaw i innych imprez związanych z bonsai.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

BONSAI kamcio 2008 - podsumowanie

Post autor: Kamil »

Witam Was,

jak wiecie, w ostatni weekend odbyla sie wystawa bonsai w Renskiej Wsi. Jako organizator wypadaloby napisac kilka slow podsumowujacych.

OGOLNIE
Na wystawie zostalo wystawionych 31 drzewek bonsai. Wystawcami byli (kolejnosc alfabetyczna):
- Christian Przybylski (Niemcy)
- Grzegorz Labecki (Polska)
- Mariusz z IBUKI (Polska)
- Piotr Czerniachowski (Polska)
- Roman Sulkowski (Polska)
- Vaclav Novak (Czechy)
- Werner M. Busch (Niemcy)
Wystawe odzwiedzilo ponad 500 osob.

DRZEWKO PUBLICZNOSCI
Podczas wystawy wybierane bylo drzewko publicznosci. Wygral jalowiec Vaclava Novaka z Czech - gratuluje! Drugie miejsce zajal klon Wernera M. Busch z Niemiec. Trzecie miejsce natomiast zajela sosna Mariusza z Ibuki.

MEDIA
Wystawe odwiedzily:
- gazety: Echo Gmin (patronat medilany), Nowa Trybuna Opolska
- radia: Radio Park (patronat medialny), Radio Opole
- telewizja: TVP Opole, Telewizja Miejska

W prasie zostaly umieszczone zdjecia m.in. Piotra, Andrzeja, Wernera. W radiu nie wiem. W TVP Wernera i mnie. Jak widac, zainteresowanie ta wystawa bylo.

PODZIEKOWANIA
Chcialbym podziekowac panu Buschowi z Niemiec, ze znalazl czas i ochote przyjechac na moja wystawe i wystawic az tyle drzewek. Dziekuje rowniez Romanowi Sulkowskiemu z zona za . podczas wystawy. Rodzinie za wsparcie i . podczas wystawy. Wystawcom (dziekuje Grzegorzowi Labeckiemu za zaufanie (w koncu nigdy sie nie widzielismy)), Piotrowi Czerniachowskiemu, Andrzejowi Sikon i Wernerowi M. Busch za poprowadzenie pokazow.
Jako, ze pan Szymczak, redaktor Echa Gmin, usunal moje podziekowania w jego kierunku na lamach gazety, chcialbym zwiazku z tym zlozyc je tutaj (tutaj ja decyduje co bedzie usuniete ;-) ). Dziekuje za profesjonalne podejscie do wystawy i napisanie na wysokim poziomie artykulow.

CO DALEJ?
Mysle, ze nie byla to ostatnia wystawa i jesli nic sie nie zmieni to kolejna zostanie zorganizowania za rok. Najprawdopodobniej zostane tez przy tym samym terminie, tzn. ostani weekend kwietnia (jesli nie bede kolidowal z EBA). W przeciwnym przypadku wystawa zostanie przesunieta.
Wystawa bedzie organizowana dalej w Renskiej Wsi. Sala jest do tego odpowiednia a i pani kierownik nie ma nic przeciwko kolejnej wystawie.
Bede chcial wystawic 50 drzewek. Zostane dalej przy tym systemie, ze drzewka bedzie nalezalo zglosic na wystawe.

Mysle, ze to wszystko z mojej strony. Zdjecia musicie niestety sami umiescic. Jako organizator nie mialem nistety czasu aby sam ich robic.
Mam nadzieje, ze nie wrociliscie do domow rozczarowani i zobacze Was ponownie najpozniej za rok, na wystawie. Dziekuje za uwage.
Awatar użytkownika
krzysiak88
Posty: 91
Rejestracja: 27 kwie 2008, 23:41
15
Imie i nazwisko: Krzysztof K
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle

Post autor: krzysiak88 »

Ja jestem za kolejną wystawą i na pewno kolejny raz odwiedzę Reńską Wieś :D Gratuluje jeszcze raz za dobrą organizację :D Aha ja jestem amatorskim jak na razie bonsaistą więc dopiero zaczynam przygodę ze sztuką bonsai :P Dlatego chciałbym żeby było więcej takich wystaw przy, których można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć. Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stomeks
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2006, 14:04
17
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: stomeks »

Kamilu,
z tego co kojarzę to kolejny kongres EBA odbędzie się w marcu w Hiszpani. Tak więc tu kolizji raczej nie będzie.
Tomasz Sobczak
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Tomku,

wiem, po napisaniu mojego postu sprawdzilem termin EBA...
Zwiazku z tym kolejna wystawa najprawdopodobniej 25 i 26 kwietnia 2009.
Mam nadzieje, ze bedzie wiecej osob z Polski chetnych do wystawienia swoich drzewek, jak i stoisk handlowych.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
fater
Posty: 163
Rejestracja: 13 lis 2004, 11:07
19
Imie i nazwisko: Roman S.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: fater »

Witam.
Dołączam parę słów do podsumowania Kamila.
Wystawa była bardzo udana, zainteresowanie publiczności duże; podziwiano piękno drzewek, oraz pokazy formowania. Bardzo się cieszę, że miałem okazję wziąć w niej czynny udział.
Chciałbym złożyć gratulacje Kamilowi.
Ogrom pracy włożony w organizację tego przedsięwzięcia świadczy nie tylko o wielkiej determinacji i chęci udowodnienia, że jeśli się chce, to można zrobić bardzo wiele. Świadczy przede wszystkim o - nie zawaham się użyć tego słowa - miłości do sztuki bonsai, oraz idei jej propagowania.
Mam nadzieję, że wystawa w Reńskiej Wsi na stałe wpisze się w kalendarz bonsajowych imprez.
Przecież takich wystaw nigdy nie jest za dużo.
Poniżej kilka zdjęć z wystawy. Widok ogólny, oraz stoisko z artykułami bonsajowymi. Następnie sobotni pokaz formowania prowadzony przez Wernera M. Buscha (świerk), oraz niedzielny prowadzony przez Piotra Czerniachowskiego (modrzew). Jak zapewne zauważyliście Wernerowi pomaga Michał Ogrodnik, a w tle widać pstrykającego Rafała Asmoda. Na ostatnim zdjęciu cała ekipa.
Załączniki
05.JPG
05.JPG (85.47 KiB) Przejrzano 4770 razy
06.jpg
06.jpg (89.1 KiB) Przejrzano 4772 razy
07.jpg
07.jpg (77.04 KiB) Przejrzano 4770 razy
08.JPG
08.JPG (97.76 KiB) Przejrzano 4771 razy
10.jpg
10.jpg (87.22 KiB) Przejrzano 4771 razy
11.JPG
11.JPG (97.2 KiB) Przejrzano 4771 razy
12.JPG
12.JPG (75.16 KiB) Przejrzano 4768 razy
13.JPG
13.JPG (86.29 KiB) Przejrzano 4769 razy
14.JPG
14.JPG (64.71 KiB) Przejrzano 4769 razy
15.jpg
15.jpg (65.96 KiB) Przejrzano 4770 razy
Pozdrawiam
Roman
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Strona wystawy otrzymala nowy adres: 2008
Na stronie o wystawie dodalem podstrone: Media o wystawie.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Zostal wydany katalog zawierajacy zdjecia drzewek bonsai wystawionych na wystawie. Do nabycia w sklepiku i od 28 czerwca w Renskiej Wsi.
ODPOWIEDZ