Po spotkaniu w Poznaniu !!

Informacje jak i nasze wrażenia z wystaw i innych imprez związanych z bonsai.
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Po spotkaniu w Poznaniu !!

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Witam, dzisiaj odbyło się spotkanie.
Ok. 10 spotkaliśmy się w trójkę z Adrianem i Przemkiem. Pogadaliśmy dosłownie chwilę o drzewach i ustaliliśmy kilka spraw organizacyjnych. Między innymi kwestie składek.
Składki są konieczne, chociażby na sanitaria, kawe, herbate, rafie albo dobry alkohol w podzięce za . dla właściciela.
Okazało się niestety, że z powodów organizacyjnych trzeba przełożyć spotkanie na następną sobotę. Jednak za tydzień można liczyć dzięki temu na świeży materiał :) Tak więc spotkanie było bardzo krótkie. Tak krótkie, że gdy przyjechał Waldek po 11 to chłopaki już się porozchodziły.

Pojechaliśmy więc dalej we dwójkę w teren. Byliśmy między innymi na polu z pięknymi sosnami (niestety rosnącymi na piachu). Na polu tym już ze 2-3 lata (może dłużej?) ktoś przygotowuje materiał ( !! ) głównie z sosen. Jest też czeremcha, dąb i brzoza. Sosen jest cała masa i są w całym przedziale wiekowym od 2-letnich siewek do kilkunasto letnich drzew. Gdy je pierwszy raz odwiedziłem to szczęka mi opadła. Zresztą jest to zwykle naturalna reakcja wszystkich odwiedzających :)
Niestety, nikt się nie chce do tych sosen przyznać i nikt nie wie kogo pytać. Stąd pytanie -> Czy może któryś z forumowiczów wie coś więcej o tym polu?

Pomimo tego, że spotkanie było krótkie i z niską frekwencją było bardzo interesująco i sympatycznie. Poza tym, znowu była okazja do obejrzenia na miejscu pięknej kolekcji bonsai. Replay dzisiejszej soboty jest za tydzień. Powinno być dłużej! A następne spotkanie w ostatnią sobotę lipca (28.VII)
Artur
Rafał.W
Posty: 36
Rejestracja: 21 mar 2007, 11:05
17
Lokalizacja: PoznaĂą/SwarzĂŞdz

Post autor: Rafał.W »

Zależy gdzie te pole. Ja tylko chciałbym wiedzieć kto połasił się na moją sosenkę rosnącą na drodze do Nowego Tomyśla, jeśli przeżyła chciałbym porozmawiać o tym jak była prowadzona. Nie mam żalu że ją parę lat wcześniej przycinałem i dużo rozmawiałem z doświadczonymi w jaki sposób ją skutecznie pozyskać , ktoś to zrobił z tego piachu na raz i dlatego interesuje mnie czy mu przeżyła. A co do spotkań tak jak mówiłem chcę bardzo i myślę, że jak już we wrześniu będę mógł to was zamęczę spotkaniami i moimi doświadczeniami z mojej hodowli.
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
19
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Rafał: Ja się do Twojej sosny nie przyznaję.
Co do pola z sosnami to jest ono na terenie Poznania. Ok. 90% sosen, 5% czeremchy i 5% brzóz i dąbków. W tym roku, ktoś radykalnie skrócił jedną, tłustą czeremchę. Brzmi to znajomo?
Przypominam wszystkim o powtórce ostatniego spotkania 7.VII w najbliższą sobotę!
Artur
pinaceae
Posty: 302
Rejestracja: 07 sty 2007, 22:48
17
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pinaceae »

Do sosny sie tez nie przyznaje.

Ale ta tlusta czeremcha troche mnie nie pokoi. Jest tam jedna sosna na ktorej BARDZO mi zalezy. Prosze o wyrozumialosc, gdyz ksztaltuja ja juz 3 rok. Nie mam mozliwosci przeslania zdjecia, ale moj kolega to zrobi jak tylko wroci z wakacji. Ogolnie rzecz biorac bardzo duzo jest tam przycietych sosenek i nie tylko. Mam nadzieje ze to nie to pole.Prosze o informacje
ODPOWIEDZ