Noelanders Trophy 8

Informacje jak i nasze wrażenia z wystaw i innych imprez związanych z bonsai.
Awatar użytkownika
romanb
Posty: 252
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:07
18
Lokalizacja: Grudziadz

Noelanders Trophy 8

Post autor: romanb »

Zapraszam serdecznie do obejrzenia zdjec z wstawy.
www.Bonasai.de
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Dodam tylko ze z Polski na wystawe trafily 3 rosliny. Włodek Pietraszko - Jałowiec pospolity i Sosna; Wojciech Nawotka - Jałowiec łuskowaty.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Ja rowniez zrobilem kilka zdjec: ja/foto/NoelandersTrophyVIII/

Chcialbym z Wami omowic kilka drzewek. Tylko prosze nie odbierac tego jako negatywnie. Poprostu chce sie dowiedziec dlaczego tak a nie inaczej - po to jest to forum.

Zaczne od drzewek naszych rodakow:
Obrazek
Jalowiec Pana Nawotki. To pytanie kieruje do osob, ktore widzialy to drzewko na zywo (na zdjeciach tak tego nie widac). Czy czubek nie jest Waszym zdaniem troche za masywny w stosunku do pozostalosci? Jesli nie to dlaczego?

Obrazek
Ogladajac Pana sosne Panie Wlodku, zaciekawila mnie pierwsza galaz po prawej stronie. Otoz ja to tak odebralem, jakby z jednej galezi zrobil Pan dwa poziomy. Byl tez taki zamiar? Moim zdaniem ten "drugi poziom" moglby byc blizej pierwszego poziomu tworzac ladna chmurke.

Obrazek
Tutaj pytanie odnosnie doniczki czemu akurat taka Panie Wlodku?

Inne drzewka:
Obrazek
M.in. Ty Romanie widziales to drzewko na zywo. Nie uwazasz, ze ta pierwsza galaz po prawej psuje calosc? Rowniez ta "bula" przy nebari moim zdaniem nie dodaje uroku.

Obrazek
Mozna uslyszec Wasze zdanie na temat tego drzewka?


Obrazek
A wy narzekacie, ze Wasze Ulmy traca liscie 8)

Obrazek
Wszystko ladnie, pieknie ale moim zdaniem brak odmlodzenia dzewka. Jakie jest Wasze zdanie?

Na koniec chcialbym raz jeszcze podkreslic, ze ja sie tylko pytam - nie chce nikogo urazic.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
pawelo73
Posty: 158
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:11
17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pawelo73 »

a propo polskich akcentów
ja tam jeszcze widzę (na zdjęciach u Romana) sosenkę która wygląda dokładnie tak samo jak ta:
http://www.bonsaiwabisabi.com/portfolio ... %20po.html

:-)
pozdr
Paweł Dembek
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Pawel owszem jest to <font color="#FF0000">napewno //ort</font> sosna Mariusza Komsty natomiast nie wiem czy wystapila tam pod jego nazwiskiem czy ktos ja kupił. Jedno jest pewne do Mariusza juz spowrotem nie trafi bo nie pozwola mu wwiezc tej rosliny spowrotem do Japonii. Jedno co mi nie pasuje to nie wiem czy Mariusz zrobil by na niej tak ostry czubek.

Co do rosliny Wojtka Nawotki to kompozycja jest cala dosc ciezka ale sqamaty maja to do siebie ze zeby je zagescic musza masywnie wygladac innaczej sa poprostu lyse aczkolwiek mozna bylo jeszcze ujac jej troszke zielonego.
Co do podwojnej galezi sosny jest to jak najbardziej dopuszczalne. Jesli zrobil by chmurke zbyt gestą byla by za ciezka na taka galaz a czesc jej znajdowala by sie pod chmurka wyzsza wiec nie mialaby sensu.
Jalowiec tu jest duza rozbierznosc zdan co do domicy. Przymierzalismy inne i nic. Zdania byly podzielone wiec zostawilismy go w donicy w ktorej jest prezentowany. Bardzo fajnie zgrywa sie z masa zielona rosliny i nie odwraca zbytnio wzroku od obserwowanego obiektu. Owszem lamie zasady nasadzenia ale po to sa zasady i wszystko co kontrowersyjne pobudza wyobraznie.

23.01.06: Owszem roslina jest odkupiona od Mariusza ale wystawiona byla pod nazwiskiem aktualnego posiadacza jak widac i jak wspominalem wczesniej troszke w roslinie sie zmienilo.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

A propos rośliny Mariusza. http://artofbonsai.org/galleries/tolley.php Spójrzcie na przedostatnie zdjęcie.
Wojtek Łukaszewski
ODPOWIEDZ