Problem z Ficusem Benjaminem :/

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Problem z Ficusem Benjaminem :/

Post autor: Gohan »

mam taki problem nie dawno przesadzilem moje ficusy i teraz zauwazylem ze sie zawiają listki (naczy to bylo juz przy kupnie) no i kilka listków pożolko i opadlo... mam sie czym martwić? one są bardzo mlode maja po te 20 cm. reszta lisci jedst bardzo ladna zielone no kilka (na jednym drezwku ok. 3 zolte liscie) :(
piocel

Post autor: piocel »

tez tak mialem, kupilem ficusa benjamina, zaczal powoli opadac, az calkiem umarl, jezeli go przesadzales jak ja, mozliwe ze usunales za duzo korzeni (jak ja niestety) po tym jak go wywalilem zauwazylem ze na gorze bylo sucho, ale na dole bagienko, wiec za czesto podlewalem. Moze inni Ci pomoga zeby nie stalo sie to co z moim drzewkiem :cry:
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

tez chyba troche przesadzilem z podlewaniem na szczescie tylko 2 dni tak przesadzalem :? mam nadzieje ze nic mu sie nie stanie :cry: teraz ograniczylem podlewanie :(
Awatar użytkownika
Eva K
Posty: 196
Rejestracja: 07 sty 2005, 13:39
19
Lokalizacja: Baesweiler- Germany

Post autor: Eva K »

Fikusy potrafia zgubic wszystkie liscie w ciagu kilku dni. Na szczescie bardzo czesto te liscie odrastaja. Mnie sie to zdazylo juz dwukrotnie, wiec nie martw sie na zapas, tylko obserwuj rosline :)
Lepiej mniej wiedziec, niz nic nie wiedziec ;))
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

qrde jak dzisiaj sie obudzilem ipatrze ze coraz wiecej jest xoltych liscie praktycznie wszystkie pozolkly :cry: narazie nie opadaja :( i to te największe a drugie jest takiego samego rozmiaru i tez biedne powoli listki zolkna :( jedno sie trzyma ... takie dosc wieksze a reszta to maja 10 cm :( ale czy jakos sie "odrodzi" bedzie zylo i ile mam czekac az listki odrosna? no bo <font color="#FF0000">napewno //ort</font> popadaja :(
ODPOWIEDZ