Moje drzewko bonsai traci liscie...

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Monika1682
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2016, 06:59
7
Imie i nazwisko: Monika
Województwo: śląskie

Moje drzewko bonsai traci liscie...

Post autor: Monika1682 »

Witam mam problem z usychającymi liśćmi,zakupiłam dwa tyg.temu Fikus Ginseng Bonsai w Leroy Merlin,z dnia na dzien gubi coraz więcej lisci byłam w ogrodniczym to pani powiedziała że możliwe że go przewiało,potem pojawiło się troche na górze białej pleśni więc zebrałam to i więcej nie pojawiło się,dwa dni temu go i jak wyciągłam doniczke plastikową to za głowe się chwyciłam bo plesn na całym torfie.pousuwałam wszystko delikatnie żeby nie narobic mu krzywdy i podciełam korzenie i zmieniłam ziemie.aha i był cały przemoczony z tej ziemi szło wyciskac wode..Ja odkąd go mam i po przeczytaniu spryskiwałam co drugi dzień po trochu więc to nie moja wina.Niestety dalej usychają liscie.Prosze pomóżcie mi nie chciałabym żeby stracił wszystkie liscie.bo jest śliczny.niestety nie znam się na tych drzewkach.Z góry dziękuje za ..
Awatar użytkownika
Pelidea
Posty: 51
Rejestracja: 21 maja 2013, 17:38
10
Imie i nazwisko: Joanna
Województwo: podkarpackie

Post autor: Pelidea »

Po pierwsze - przydałyby się zdjęcia.
Po drugie - poszukaj na forum, tematów o problemach z fikusami jest na pęczki.
rafalkabat
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2015, 15:05
8
Imie i nazwisko: Rafał
Województwo: mazowieckie

Post autor: rafalkabat »

Fikusy jak zmienią stanowisko to mogą reagować zrzucając liście. Dodatkowo mamy mało światła i fikusy też gubią liście. Podlewaj raz na tydzień a na wiosnę fikus zacznie puszczać Nowe liście.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ