FICUS MICROCARPA GINSENG - IKEA

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
pastorek23
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2014, 09:17
9
Imie i nazwisko: Lukasz Pazdrowski
Województwo: wielkopolskie

FICUS MICROCARPA GINSENG - IKEA

Post autor: pastorek23 »

Witam. Jakieś 4mc temu kupiłem takie drzewko ale każdego dnia muszę zbierać zielone liście które mocno opadają.

Ogólnie drzewko nie jest już tak gęste i ładne jak było na początku i zaczyna mnie to martwić. Co robię źle ?
Podlewam raz w tygodniu i uważam że wystarczy bo ziemia nie jest sucha. Ostanio zauważyłem że nawet pojawiła się biała warstwa na ziemi .

Poniżej wrzucam zdjęcia po których może coś wywnioskujecie.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
JM
Posty: 87
Rejestracja: 10 lut 2006, 21:48
18

Post autor: JM »

W jakich warunkach to drzewko obecnie przebywa? ilość światła, temperatura, wilgotność powietrza? czy nic się w tym zakresie ostatnio nie zmieniło?
"Biała warstwa na ziemi" to zjawisko niekorzystne, wskazuje na narastające zasolenie podłoża - najpewniej od podlewania twardą wodą, zdjęcia zbyt małe ale mimo tego nie wskazują jeszcze sytuację alarmową w tym zakresie.
Przyczyną kłopotów prawdopodobnie jest jeden lub kilka z czynników wymienionych na wstępie.
Pozdrawiam, Józef
pastorek23
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2014, 09:17
9
Imie i nazwisko: Lukasz Pazdrowski
Województwo: wielkopolskie

Post autor: pastorek23 »

Witam.

Temperatura pomieszczenia to średnio 20-22stopnie, co do wilgotności to nie mam jak zmierzyć ale chyba jest ok ... najgorzej to będzie chyba z światłem bo kwiat nie jest postawiony przy oknie.
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Jeżeli nie stanie przy samym oknie, albo pod specjalną żarówką doświetlającą, to niestety nie przeżyje
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
ODPOWIEDZ