Biały nalot na ziemi

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Edytka89
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2012, 11:45
12
Imie i nazwisko: Edyta
Województwo: śląskie

Biały nalot na ziemi

Post autor: Edytka89 »

Witam,
Jestem nowa na forum, w zasadzie także w opiece nad bonsai, bo mam je dopiero niedługo;)
Tak więc postanowiłam zarejestrować sie na forum, aby sie trochę dokształcić :-) Aktualnie posiadam 4 drzewka, 2 fikusy (mam je już dość długo) i 2 drzewka, że tak napiszę bliżej nieznanego pochodzenia (kupione w castoramie w ten sam dzień- chyba wiązy drobnolistne :-) )Problem pojawił się dosyć szybko...otóż, jedno z kupionych drzewek w castoramie od pierwszego dnia u mnie zaczęło tracić listki, a po krótkim czasie na ziemi zaczął zbierać się biały nalot- nalot jest dalej, listki niby odrastają, ale są słabe i jak się ich dotknie, albo przesunie drzewko to opadają. Drugie drzewko puszcza nowe gałązki i listki, rośnie fajnie, ale ale też jest biały nalot na ziemi, ale widać ze mu to nie zaszkodziło. Z mniejszym z fikusów nie ma problemów, ale z kolei z większym ten sam problem z ziemią, ale też mu to chyba nie szkodzi bo też rośnie sobie spokojnie;) tak więc jak sie doczytałam przypuszczam,że w dwóch przypadkach może to byś spowodowane twardością wody, ale co z tym któremu opadają liście?
Proszę o . i informacje jak zaopiekować się drzewkami w ww sytuacji i z góry dziękuję za ..
W załączeniu przesyłam zdjęcia drzewek.
Pozdrawiam Edyta
Załączniki
NAjmniejszy ficus
NAjmniejszy ficus
IMG_0620.jpg (82.55 KiB) Przejrzano 3883 razy
Duży ficus- widoczny nalot
Duży ficus- widoczny nalot
IMG_0610.jpg (79.89 KiB) Przejrzano 3883 razy
"Niezidentyfikowane" drzewko z liściami
"Niezidentyfikowane" drzewko z liściami
IMG_0616.jpg (100.28 KiB) Przejrzano 3883 razy
"Niezidentyfikowane" drzewko bez liści
"Niezidentyfikowane" drzewko bez liści
IMG_0619.jpg (100.92 KiB) Przejrzano 3883 razy
"Niezidentyfikowane" drzewko bez liści nalot za ziemi
"Niezidentyfikowane" drzewko bez liści nalot za ziemi
IMG_0612.jpg (75.61 KiB) Przejrzano 3883 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Dla mnie to poprostu kamień = twarda woda. A na temat opadania liści. Nie ma drzewko za mokro? Otwory w dnie są drożne?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Jessi:)
Posty: 6
Rejestracja: 08 sie 2012, 20:21
11
Imie i nazwisko: Sylwia
Województwo: lódzkie

Post autor: Jessi:) »

Podlewaj tylko woda odstana lub deszczowa,nie kranowa.Zgadzam sie z poprzednikiem,moze to byc kamieni swiadczyc tez o przelaniu drzewka.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

W większości kamień choć to na akadamie nie bardzo mi na takowy wygląda. Można by się było postarać wyczyścić ziemię ze starych liści nie zaszkodzi a na pewno grzybom nie pomoże.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ