szkodniki karmona

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
inka
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2011, 12:29
12
Imie i nazwisko: Ewelina Piotrowska
Województwo: dolnośląskie

szkodniki karmona

Post autor: inka »

witam serdecznie, mam problemik i to z dnia na dzien coraz wiekszy, nigdy nie mialam bonsai ale dostalam pare dni temu od chlopaka karmone, byla ladna, zielona, miala pare bialych kwiatuszkow, zauwazylam jednak pare bialych kropeczek na listkach, ale sadzilam ze to jakis kurz czy paprochy, po dwoch dniach moje drzewko prawie na kazdym lisciu mialo te kropki, niektore byly wieksze i zobaczylam z bliska ze to robaki ;/ liscie mi czarnieja i posklejane sa, opadaja mi tak jakby wiedly, tak samo kwiatuszki mi uslchly, kupilam dzisiaj preparat w sklepie- mospilan 20 sp, zmieszalam z woda i popsikalam ale nie wiem czy przejdzie, nie wiem kiedy uzyc to nastepny raz, czy jutro czy za miesiac, jak se z tym dziadostwem poradzic? zauwazylam ze przeszlo mi pare robakow na inny kwiatek juz :( prosze o .
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Umyj tę rośłinę pod bieżącą chłodną wodą (nie za zimna, nie za ciepła) zeby spłukać żywe i martwe po Mospilanie robaki. Jak trochę przeschnie spryskaj jeszcze raz. Poobserwuj roślinę i zobaczysz czy pojawiają się nowe szkodniki (wtedy powtarzasz operację) czy nie.
Spryskałabym też te inne rośłiny w pobliżu.
Niestety nic więcej madrego nie wymyśłę, bo nie umiem zgadnać z opisu co by to być mogło.
Anna Dorota
ODPOWIEDZ