Wiąz i pająki

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
ava
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2010, 10:07
14
Imie i nazwisko: Aneta Orlowska
Województwo: podlaskie

Wiąz i pająki

Post autor: ava »

Od około tygodnia mam dziwny problem. Na wiązie zaczęły mi się pojawiać małe pajączki. Byłam przekonana, że to przedziorki (widoczna była pajęczynka) ale po lekturze uznałam, że jak na przędziorka ten delikwent jest za duży - ok 2mm. Na oknie gdzie stoi wiąz i reszta mojego dobytku (azalie, ligustr, kawa, kalanchoe) znalazłam gniazda z jajeczkami owiniętymi w pajęczyny. Oczywiście je zebrałam i spaliłam. Jednak ciągle dało się zauważyć te małe osobniki na oknach i dziś znowu jeden z nich pojawił się na wiązie (wcześniej zaatakował również kawę - była tylko jedna sztuka). Dołączam zdjęcie ale niestety jakość jest fatalna, zbyt małe są żeby zrobić im lepsze zdjęcie, ale może coś wyhaczycie i z tego. Jak myślicie, co to może być? Zwykłe pajączki czy coś groźniejszego? :oops:

http://pokazywarka.pl/66do07-2/
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Aneto,

Spróbuj je prysznicem splukac jeśli Tobie przeszkadzają. Osobiście uważam, ze nie są szkodliwe.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ava
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2010, 10:07
14
Imie i nazwisko: Aneta Orlowska
Województwo: podlaskie

Post autor: ava »

Dziękuję za odpowiedź :wink: tak też zrobię, jednak widząc ilość tych maleństw paradujących po moim oknie, myślę że nie pozbędę się ich na długo :? ale cieszy mnie fakt, że mogę przymknąć na nie oko :wink:
ODPOWIEDZ