pomóżcie nowicjuszce, moje drzewko pada

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
monikaaa

pomóżcie nowicjuszce, moje drzewko pada

Post autor: monikaaa »

Witam Was, szukałam . w sklepach ogrodniczych, ale osoby tam pracujące wiedzą o bonsai tyle co ja:)
Kupiłam mojej mamie 11letniego bonsai, ale kompletnie nic nie wiemy co się z nim dzieje, jest ok pól roku w naszym domu, ciągle gubi liście, szukałysmy mu miejsca (pod oknem, pod ściana, w cieniu, w słońcu) - i nic. Ciężko też znależć w internecie jakieś informację, bo ja po prostu nie wiem jaki to rodzaj drzewka.
Proszę pomóżcie, poradźcie coś co się dzieje i jak mogę mu pomóc, był tak piękny, że serce się kraje na myśl, że mogłam go zabić.

Jesli możecie oświećcie mnie też w kwestii jakie to drzewko.

Poniżej zdjęcia aktualnego stanu drzewka.

ZA KAŻDA . BAAARDZO DZIĘKUJĘ!
ADMIN: Prosze dostosowac nazwe tematu do regulaminu (http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=7&t=5045)
Załączniki
DSC_0166.jpg
DSC_0166.jpg (45.95 KiB) Przejrzano 1600 razy
DSC_0167.jpg
DSC_0167.jpg (48.3 KiB) Przejrzano 1600 razy
DSC_0168.jpg
DSC_0168.jpg (52.99 KiB) Przejrzano 1600 razy
DSC_0165.jpg
DSC_0165.jpg (29.94 KiB) Przejrzano 1600 razy
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Fikus. Nic mu nie jest poza brakiem słońca i wilgoci w powietrzu. Ładne drzewo tylko szkoda że nie masz pojęcia co potrzebuje. Ale da radę nie jest tragicznie. Jak najwięcej słońca i zraszać. Glebę przed podlaniem przesuszyć. Zobacz czy nie ma jakiś szkodników i przestań przestawiać go z miejsca w miejsce ani nie próbuj obracać częściej niż raz na 2-3tyg. Za każdym razem gdy zmienisz mu miejsce będzie reagował w podobny sposób. Pomyśl o doświetlaniu specjalnymi żarówkami w zimie nie będzie miał najlepszych warunków do życia w mieszkaniu.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ