Problem z karmoną drobnolistną

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
daamian87
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2010, 15:21
13
Imie i nazwisko: Damian K.
Województwo: małopolskie

Problem z karmoną drobnolistną

Post autor: daamian87 »

Witam wszystkich

Na początku jako nowy uczestnik forum chciałbym się przywitać :)

Od razu może przejdę do sedna sprawy. Otóż ok. miesiąca temu dostałem w prezencie karmonę drobnolistną (identyfikowałem drzewko na podstawie zdjęć na forum). Wszystko było pięknie, drzewko miało dość dużą ilość liści, jednak po jakimś czasie zaczęło te liście gubić. Sprawie zaradziłem ustawiając je w bardziej nasłonecznionym miejscu, tj. na parapecie. Drzewko przestało zrzucać liście i odżyło. Jednak od kilku dni zaobserwowałem, że liście (wszystkie praktycznie) gną się w stronę podłoża. Nie usychają, tylko zaginają się w dół. Drzewko zraszam codziennie, starając się utrzymać stałą wilgotność gleby, nie przelewam go jednak. Woda jest odfiltrowana, przegotowana i odstała (wyczytałem że taka jest najlepsza), nie stosuję żadnych nawozów ani polepszaczy. Często wystawiam drzewko na zewnątrz na jakiś czas, i zraszam też jego koronę.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co może się dziać i jak temu zaradzić? Jeżeli trzeba to wieczorem dołożę zdjęcia, obecnie jestem w pracy i drzewka nie mam jak sfotografować.
ODPOWIEDZ