Modrzew problem

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Awatar użytkownika
nandu
Posty: 26
Rejestracja: 13 cze 2009, 17:05
14
Imie i nazwisko: lena n.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Modrzew problem

Post autor: nandu »

Na moim modrzewiu zaczynają spadać igły i po kolei obsychają gałązki (od końca dolnej gałęzi ). Co dziwne dzieje się to tylko na jednej gałęzi. Reszta wygląda dobrze. Wszystko zaczęło sie jakieś trzy tyg. temu. Myslałam, że już mu minęło ale właśnie padła czwarta gałazka...igły klapneły i opadły :( Drzewko ma biogolda, podlewam jak górna warstwa akadamy przeschnie...
Pomóżcie proszę.

Ps.Zdjecie było robione 2 tyg. temu ( a teraz padła czwarta gałazka widoczna na zdjęciu...)
Załączniki
modry.jpg
modry.jpg (55.37 KiB) Przejrzano 3091 razy
bartek44
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2009, 15:43
15
Imie i nazwisko: bartekP
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartek44 »

hmm... przesuszone? odpada, Przenawożone? raczej nie trzeba mieć talent aby to zrobić biogoldem, Przelane? chyba nie... nie podoba mi się kora na tej gałęzi tak jakby gniła, drzewko stoi na pełnym ślońcu czy raczej w cieniu? też mam problem z moim modrzewiem "przestał rosnąć" ale to juz temat na inny post
Awatar użytkownika
nandu
Posty: 26
Rejestracja: 13 cze 2009, 17:05
14
Imie i nazwisko: lena n.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Post autor: nandu »

Drzewko stoi na północnym balkonie... czyli cień. Słońce pada na nie bezposrednio tak do 10 rano. Jeszcze jedna rzecz mnie niepokoi. Po zimie nie obudziły się trzy gałązki na samej górze drzewka ale to chyba nie ma związku z tym co się teraz dzieje...
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Moze to byc jakas choroba grzybowa ktore postepuje. Jesli galezie kolejno obumieraja to nie widze innej przyczyny. Musisz albo szybko zrezygnoawc z calej galezi i zaczac opryski czyms ogolnogrzybowym nim infekcja dojdzie do pnia.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
nandu
Posty: 26
Rejestracja: 13 cze 2009, 17:05
14
Imie i nazwisko: lena n.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Post autor: nandu »

Dziękuję za odpowiedź. Możecie mi jeszcze podpowiedzieć jaki środek grzybobójczy powinnam kupić?

Ps. Gałąź obcięłam i spryskałam całe drzewko Topsinem. Gałąź wygląda jakby po prostu uschła... nie wiem wprawdzie jak powinna wygladać gałąź zaatakowana grzybem ale ta była sucha i łamliwa. Może problemem jest przerost bryły korzeniowej? Drzewko kupiłam we wrześniu zeszłego roku. Nie wiem kiedy było przesadzane. Gdzieś wyczytałam, że u modrzewi trzeba uważać na przerost korzeni bo szybko rosną (nie wiem czy to prawda)
ODPOWIEDZ