Karmona-żółte listki

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Karmi
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2010, 14:30
14
Imie i nazwisko: monika v
Województwo: pomorskie

Karmona-żółte listki

Post autor: Karmi »

witam! moje drzewko jest u mnie juz miesiąc zaaklimatyzowało sie bezz zadnych problemow ale teraz zaczęły jej żółknąć pojedyncze listki...jesli chodzi o podlewanie to ograniczam sie do zanurzania jej w kapieli raz na tydzien a codziennie zraszam ja ok.6 razy:cała korone,pien i ziemie nawierzchnia...to za malo czy za duzo??moze te zolte liscie to efekt przelania? gdy tylko jest slonce wystawiam ja na balkon ale przeczytalam dzis ze nie powinno sie bezposrednio na slonce..hmm..ale slonce o tej porze roku nie jest silne a moze powietrze jest za zimne?prosze o rady co do jej pielegnacji wiosna...czy poczekac z przesadzaniem ak lepiej sie poczuje a moze zastosowac na nia folie??prosze o rady... :-(
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witamy na forum...
Karmi pisze:moze te zolte liscie to efekt przelania?
Moze... Imho przesadzasz z ta woda. Oprocz zanurzania, dodatkowo 6 razy na dzien zraszac i to maju [-X Nie mamy Moniko przeciez upalow. Powinnas z czasem odejsc od zanurzania i przejsc do normalnego podlewania. Obserwuj drzewko, a dokladniej w tym przypadku podloze i podlewaj wtedy kiedy troche przyschnie.
Mozliwe tez, ze wynoszac drzewko na balkon, musialo przejsc nowa aklimatyzacje...
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ