Chory Fikus :(

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
annar83
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2009, 10:59
14
Imie i nazwisko: Anna R
Województwo: dolnośląskie

Chory Fikus :(

Post autor: annar83 »

Witam,

2 tygodnie dostałam z okazji urodzin pięknego Fikusa Tępego. Znalazłam informacje na temat tego jak zaopiekować się kwiatem i wdrożyłam je w zycie, tj podlewanie raz w tygodniu, nie przestawianie kwiatka, stałe i nasłonecznione miejsce... Mimo to na ziemi pojawił się biały nalot i nie wiem co mam zrobić, jak mu pomóc i co robie nie tak :( Przy okazji gubi listki ale to podobno normalne w nowym miejscu więc tym się nie martwię.

Proszę o porady ponieważ w dziedzinie kwiatów nie jestem fachowcem. Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
bubinek
Posty: 117
Rejestracja: 19 wrz 2007, 12:57
16
Imie i nazwisko: Kacper B.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bubinek »

Jeżeli podlewasz drzewko wodą z kranu, to prawdopodobnie ten biały nalot jest spowodowany twardą wodą. (poza tym, nie podlewamy raz w tygodniu, tylko wtedy gdy drzewko tego potrzebuje. Zimą może to być raz w tygodniu, ale latem czasami nawet dwa razy dziennie!)

Spróbuj podlewać przegotowaną i odstaną wodą, a najlepiej deszczówką; możesz też wykorzystać wodę przefiltrowaną.

Pozdrawiam!
..::BuBu::..
annar83
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2009, 10:59
14
Imie i nazwisko: Anna R
Województwo: dolnośląskie

Post autor: annar83 »

Podlewam drzewko wodą z kranu ale stojącą... teraz przegotowaną ostudzę i będę podlewać nieco częściej... mam nadzieje ze pomoze.

Pozdrawiam
annar83
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2009, 10:59
14
Imie i nazwisko: Anna R
Województwo: dolnośląskie

Post autor: annar83 »

Uff Pomogło ;-)
ODPOWIEDZ