co robić...?

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
maly_leju
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2009, 14:11
15
Imie i nazwisko: Bartosz L.
Województwo: opolskie

co robić...?

Post autor: maly_leju »

ok. pół roku temu widziałem u ciotki na oknie w domu drzewko bonsai (wcześniej nawet nie wiedziałem że jest coś takiego jak bonsai) było piękne i miało dużo lici, ok. 2 miesiące temu widziałem to samo drzewko u niej w sklepie, niestety nie było już takie ładne (2-3 listki, przesuszona gleba) postanowiłem się zaopiekować tym drzewkiem i "ukradłem" je ciotce...
a więc tak, jakieś 3 dni temu zidentyfikowałem to drzewko i stwierdziłem że jest to wiąz drobnolistny, drzewko stoi już dobry miesiąc u mnie na parapecie przy oknie po wschodniej stronie mieszkania, staram się aby owe drzewko miało stale wilgotną glebę jest to dość duży pojemnik a więc podlewam go raz na 3-5 dni, puszcza liście ale co wyrosną nowe to stare usychają i opadają, myślałem że jest to okres wegetacji ale czy to normalne że w okresie wegetacji drzewo puszcza liście które zaraz szybko więdną (i tak już przez ponad miesiąc)? w pokoju jest 19 stopni C myślę że na parapecie jest trochę mniej tym bardziej że grzejnik nie grzeje, a są zwykłe szklane okna (stare)w tym samym pokoju stoi także karmona drobnolistna i ma się świetnie (niedługo będzie kwitła); słyszałem że drzewko to można hodować na balkonie (jest tam więcej słońca) i planuje wynieść je jak tylko będzie cieplej.
jeśli chodzi o samą sztukę bonsai to jestem zielony.
proszę podpowiedzcie jak mam się zajmować tym drzewkiem aby je uratować...

PS.- z góry przepraszam jeśli napisałem w złym dziale na forum, jestem nowy; z góry dziękuje za odpowiedź...
Załączniki
Obraz 399.JPG
Obraz 399.JPG (49.08 KiB) Przejrzano 2196 razy
Obraz 400.JPG
Obraz 400.JPG (52.88 KiB) Przejrzano 2190 razy
Obraz 409.JPG
Obraz 409.JPG (21.09 KiB) Przejrzano 2187 razy
Obraz 412.JPG
Obraz 412.JPG (25.71 KiB) Przejrzano 2186 razy
Obraz 414.JPG
Obraz 414.JPG (56.52 KiB) Przejrzano 2186 razy
Awatar użytkownika
ar2r
Posty: 318
Rejestracja: 19 lip 2004, 21:00
19
Imie i nazwisko: Artur J.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ar2r »

Po wyglądzie liścia podejrzewam, że to przędziorek. Obejrzyj dokładnie roślinę czy nie ma na niej delikatnej pajęczynki. Jeśli jest, to często pryskaj wodą roślinę i zastosuj oprysk preparatem na przędziorka.

ADMIN: 2.04. Prosze dostosowac nazwe tematu do regulaminu (http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=7&t=5045).
Artur
ODPOWIEDZ