Obumierające gałązki

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
vtorek1982
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2008, 21:09
15
Imie i nazwisko: Marcin N
Województwo: wielkopolskie

Obumierające gałązki

Post autor: vtorek1982 »

witam Na początku listopada dostałem drzewko zidentyfikowałem je jako ligustr . przeczytałem jak sie opiekować i starałem się jak mogłem.jakieś 2 tygodnie temu zaczeły obumierac gałązki od jak najniższych . listki na górnych gałązkach śliczne a od dołu zamieraja . prosze o . bo już nie wiem co robić. dodam że nawoziłem je jak do tej pory 2 razy(pokon) stanowisko przy oknie od zachodu.Nie wiem co robić. jak dostałem je było sliczne a teraz... :-(
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Wstaw zdjęcia drzewka i opisz dokładnie jak wyglądała jego pielęgnacja.
Pozdrawiam z okolic Poznania
vtorek1982
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2008, 21:09
15
Imie i nazwisko: Marcin N
Województwo: wielkopolskie

Post autor: vtorek1982 »

stoi przzy oknie zachodnim jakies 60 cm temperatura ok 18 C podlewanie zraszałem kilka razy dziennie przycinałem i dwa razy nawoziłem.dziś byłem w sklepie i pytałem co mu niby jest a sprzedawczyni mi mowi że to normalne przy aklimatyzacji i że na wiosne bedzie okej ale nie wydaje mi sie fotki wkleję jutro acha kazała nawozic nadal
Awatar użytkownika
krysztof
Posty: 151
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:08
17
Imie i nazwisko: Krzysztof H
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: krysztof »

Zostaw i nic nie rob do wiosny, tylko podlewaj w miare potrzeby, zraszaj. Mozesz jeszcze postawic na tacy z karmazytem zalanym woda, ale donica z drzewkiem musi stac na podstawce by nie mialo stycznosci z ta woda.
Krzysztof

Jestem tu, aby nauczyć się.
Awatar użytkownika
seedkris
Posty: 169
Rejestracja: 14 lut 2007, 23:37
17
Imie i nazwisko: Krzysztof S
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: seedkris »

Witam. Piszesz, że zidentyfikowałeś drzewko jako ligustr, ale nie wiemy czy to Ligustrum sinense czy L.ovalifolium a może L. vulgare. Różne gatunki ligustr mają różne wymagania.
pozdrawiam Krzysztof
ODPOWIEDZ