wiąz drobnolistny schnie czy zrzuca liście na zime?

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
mum666
Posty: 84
Rejestracja: 23 mar 2007, 14:06
17
Imie i nazwisko: Adrian
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Kunowice
Kontakt:

wiąz drobnolistny schnie czy zrzuca liście na zime?

Post autor: mum666 »

Witam, jak w temacie, regularnie podlewany i spryskiwany zaczął zrzucać liście... stoi w dość chłodnym miejscu bo okno jest nieszczelne... zastanawiam sie czy nie uznał poprostu, że przezimuje. Sorry za jakość zdjęć, jeżeli będzie trzeba to zrobie lepsze.

ObrazekObrazek

Tu drugie drzewko, także utrzymywana jest odpowiednia wilgotność, mimo to od paru dni wygląda coraz gorzej:

ObrazekObrazek

Jak narazie ograniczyłem tylko spryskiwanie...
Pozdrawiam, Adrian.
Awatar użytkownika
kristofer001
Posty: 18
Rejestracja: 28 wrz 2008, 00:54
15
Imie i nazwisko: Krzysztof K.
Województwo: pomorskie

Post autor: kristofer001 »

A czy to jest na pewno wiaz mi to wyglada na sageretie no i mysle, ze pada powoli i skutecznie jesli dobrze widze a stwierdzam to po zwiednietych lisciach czyli uznaje,ze masz sie o co martwic! I malo piszesz odnosnie co do temp w pomieszczeniu w jakim stoi i jak je podlewasz bo co rozumiesz przez pojecie regularnie to nie znaczy, ze podlewasz 30 czy 300 ml co drogi dzien, ale podlewaj jak roslina bedzie tego naprawde potrzebowala! Pzdr
mum666
Posty: 84
Rejestracja: 23 mar 2007, 14:06
17
Imie i nazwisko: Adrian
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Kunowice
Kontakt:

Post autor: mum666 »

Pierwsze zdjęcie to wiąz... dziś już widziałem na nim nowe pąki, więc nie wiem co mu strzeliło do łba... co do tej sagerity, temp w pokoju około 20 stopni, ale od okna wieje, a jest ono jedynym przy którym moge trzymać drzewka bo pokój mam strasznie ciemny. Odsunąłem je o około metr, podlewam kiedy tego potrzebuje, tak mi sie zdawało... podlewam zawsze przez zanurzanie w wodzie całej doniczki, od ostatniego swojego posta tylko raz je spryskałem, bo nie wiedziałem co mam zrobić i dosyć długo czekałem na odpowiedź.
Pozdrawiam, Adrian.
Awatar użytkownika
seedkris
Posty: 169
Rejestracja: 14 lut 2007, 23:37
17
Imie i nazwisko: Krzysztof S
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: seedkris »

Witam. Wiąz drobnolistny chyba poczuł czas zimowy i zaczął zrzucać listki. W tym okresie lepiej zapewnić niższą temperaturę. Lepiej nie odsuwać od okna. Im bliżej okna tym światła więcej i zapewne chłodniej. Możesz położyć termometr na powierzchni podłoża w doniczce i zobaczyć ile stopni wskazuje. Zapewne będzie poniżej 20C. W tym okresie powinna wynosić +5- +10C. W miarę niska temp. jest korzystna do zachowania dobrej kondycji drzewka.
pozdrawiam Krzysztof
mum666
Posty: 84
Rejestracja: 23 mar 2007, 14:06
17
Imie i nazwisko: Adrian
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Kunowice
Kontakt:

Post autor: mum666 »

Wiąz już wystartował od nowa, 2 dni po zrzuceniu wszystkiego pojawiły się pąki i już jest cały zieloniutki. Co do drugiego drzewka niestety wyschło...
Pozdrawiam, Adrian.
penti
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 08:39
16

Post autor: penti »

mum666 pisze:Wiąz już wystartował od nowa, 2 dni po zrzuceniu wszystkiego pojawiły się pąki i już jest cały zieloniutki. Co do drugiego drzewka niestety wyschło...
mój też tak robil tzn najpierw zrzucał liście a potem zaczęły pojawiać się pąki.obecnie jest całkowicie bez liści.z niecierpliwością oczekuje wiosny:)
ODPOWIEDZ