Obumieranie drzewa - brązowe liście popękane .

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Awatar użytkownika
sivy
Posty: 29
Rejestracja: 15 cze 2008, 17:57
15
Imie i nazwisko: Wojtek
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

Obumieranie drzewa - brązowe liście popękane .

Post autor: sivy »

Chciałbym uzyskac info czy drzewo przedhodzi w stan uspienia czy zle coś zrobiłe. Mam fikusa , podlewam go raz w tyg . Zraszam co 2 dni woda liscie , a ciagle mi zrzuca liscie , niektóre spadaja zielone , a niektore juz w pół brozowe i popękane , miałem przez kilka dni zimno ok 17 stopni bo nie grzali , i moze to jest powodem , drzewo jest w miescu słonecznym ( ale nie pełne słońce ) .
Pomóżcie bo nie wiem co sie z nim dzieje .
thx
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

17 stopni to nie jest wcale tak zimno , moj fkus stal na dworze a tmp wahala sie w granicach 10 stopni i nic sie nie stalo . brazowienie lisci moze byc spowodowane albo przelaniem , albo zbyt suchym powietrzem . postaw drzewko na tacy z keramzytem , i ogranicz podlewanie do tego stopnia , ze podlewaz kiedy jest to naprawde konieczne .
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

moim zdaniem Twoj Fikus moze byc 1)przenawozony albo 2)stac w przeciągu ..

Osobiscie zaprzestałbym tez zraszania lisci na 3-4 tygodnie i podlewał jedynie "przez zanurzenie" ..

powodzenia
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Awatar użytkownika
krysztof
Posty: 151
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:08
17
Imie i nazwisko: Krzysztof H
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: krysztof »

Umnieteż opadają zielone liscie na fikusie ale jak zaobserwowalem z poprzedniego sezonu jesienno-zimowego po prostu za malo światla ma bo stoi ok,metra od okna.Muszę mu zmienic miejsce.A gdzie twoje stoi skoro piszesz
sivy pisze:drzewo jest w miescu słonecznym ( ale nie pełne słońce ) .
, i to o tej porze słoneczne ?
Krzysztof

Jestem tu, aby nauczyć się.
Awatar użytkownika
sivy
Posty: 29
Rejestracja: 15 cze 2008, 17:57
15
Imie i nazwisko: Wojtek
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sivy »

Drzewo mam w odległości od okna ok 1 metra na wysokości ok 90 cm w miejscu gdzie nie ma przeciagów. Mieszkanie systematycznie "uzupełniam" w świerze powietrze. Ale nic , wrecz gorzej , dzis zauwazyłem ze ziemia zaczeła lekko smierdziec , dziwnym zapachem , i pojawiła sie taka mgiełka na ziemi ( coś oby pleśń ) a to dziwne , bo drzewa nie podlewałem juz chyba tydzień . Wzialem przepłukałem całą ziemie , i pozostawiłem az odcieknie po czym dałem drzewko na swoje miejsce , ale dalej opadaja liscie i to te młode . Bo drzewo puszcze mi pędy od jakiegoś czasu . Macie jakieś pomysły co źle robie , lub co moge zrobic ?
pzdr i czekam na info.
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Odpowiedź już padła. Przelałeś drzewko. Przenieś je na parapet i podlewaj tylko wtedy kiedy górna warstwa ziemi przeschnie. Fikusy nie znoszą nadmiaru wilgoci.
Pozdrawiam z okolic Poznania
Awatar użytkownika
sivy
Posty: 29
Rejestracja: 15 cze 2008, 17:57
15
Imie i nazwisko: Wojtek
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sivy »

Postapiłem jak mówiliście , na ziemi zebrała sie ( oby pleśn ) tama mała biała mgiełka , liście dalej mi opadaja ze drzewo to juz prawie kikut, ale mimo to puszcza nowe pędy . Nie podlewałem go chyba juz tydzień , jest na parapecie , i tak jak była tak dalej jest .Postaram sie dzis albo jutro dołaczyc zdjecia .
ODPOWIEDZ