fikus opadające liście - .

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
banat25
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2008, 21:53
15
Imie i nazwisko: Tomek B.
Województwo: lubelskie

fikus opadające liście - .

Post autor: banat25 »

Witam forumowiczów, od 3 miesięcy mam fikusa i do tej pory bylo niezle, tzn liscie troche opadały tu i tam ale wiekszość byla i byly ciemneozielone, zdrowe ale teraz od jakiegos 1-2 tygodni dzien po dniu opada ich coraz wiecej i staja sie jasnozielone, plamiaste, po jednej stronie nie ma ich wcale a po drugiej przerzedzone. Podlewam drzewko codziennie, slonca ma pod dostatkiem, woda odstana, dodaje nawóz. Czy jest mozliwe ze ono wypósci jeszcze liscie, odżyje czy spisac je na straty.
Pozdrawiam i licze na ..
Awatar użytkownika
fawin
Posty: 186
Rejestracja: 31 lip 2007, 15:17
16
Imie i nazwisko: Krystian P.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: fawin »

jak marnieje, to nie nawóź, powinno stać na południowym oknie i nie przelewaj, podlewaj tylko jak tego potrzebuje, tzn. jak ziemia zaczyna przysychać.

i czekaj...
"Nie wywyższaj się, nie unoś, bądź skromny, szanuj innych i Ty będziesz szanowany"
banat25
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2008, 21:53
15
Imie i nazwisko: Tomek B.
Województwo: lubelskie

Post autor: banat25 »

Dzieki za odpowiedz, ale czytałem ze fikus nie lubi duzego słonca, raczej półcien a poza tym nie lubi przeciagów, w lecie to troche trudne bo u mnie drzwi sie czesto i okno, byc moze to ma wpływ, nie wiem juz co robic, ale spróbuje postawic go na oknie i nie podlewac z nawozem, pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

banat25 pisze: poza tym nie lubi przeciagów,
to nie chodzi o lato , raczej o zimniejsze miesiace roku
Awatar użytkownika
sivy
Posty: 29
Rejestracja: 15 cze 2008, 17:57
15
Imie i nazwisko: Wojtek
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sivy »

Mam podobnie , tylko ze moje liscie odpadaja juz z plamami koloru brazowego i popekane czasem , podlewam kiedy jest to konieczne , pytanie mam , czy ma to juz jakis wpływ na ostanie zimne dni ze tak sie dzieje ? czy drzewko przygotowuje sie do zimy ?
ODPOWIEDZ