buk yamadori

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Awatar użytkownika
lukipela
Posty: 156
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:47
16
Imie i nazwisko: Pawel F
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

buk yamadori

Post autor: lukipela »

Witam.
Nie wiem czy jest to odpowiedni dział,ale potrzebuję porady odnośnie mojego buka. Pozyskałem go w tym roku wiosną z natury,jednak jest to bardzo młode drzewko,więc obyło sie bez większego naruszenia bryły korzeniowej. Niby wszystko jest ok - pąki się rozwinęły,liście mają ładny kolor,pień powoli grubieje (więc drzewko żyje), jednak poza pierwszymi liśćmi, które rozwinęły się z zimowych pąków buk wcale nie wypuszcza nowych i nie wyrastają żadne nowe pędy. Tak więc drzewko wygląda dokładnie tak samo jak wczesną wiosną.
Macie może jakiś pomysł co może byc tego przyczyną?
...
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

mialem taki sam problem z bukiem czerwonym roslina zyla ale nie rosla . u mnie pomoglo przesadzenie do innej mieszanki glebowei wymieszalem zyzna ziemie ze zwirem i to pomoglo . wydaje mi sie ze masz ten sam problem
bo kazdy jest kims
Awatar użytkownika
lukipela
Posty: 156
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:47
16
Imie i nazwisko: Pawel F
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukipela »

Dzięki za odpowiedź.
Mam jednak wątpliwości czy przesadzenie pomoże.Tak jak napisałem,buk rośnie (na grubość :-) )tylko nie wypuszcza nowych liści ani pędów. A poza tym wydaje mi się że przesadzanie o tej porze roku może być troche ryzykowne.Jak myślisz? Pozdrawiam
...
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Teraz nie przesadzaj. Buk na wiosnę przyrasta bardzo szybko ale w krótkim okresie czasu (w książce "Drzewa liściaste" ten czas jest określony nawet jako 2 tygodnie). Po wykopaniu na wiosnę proces ten został wstrzymany. Za rok powinno być ok.
Pozdrawiam z okolic Poznania
Awatar użytkownika
lukipela
Posty: 156
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:47
16
Imie i nazwisko: Pawel F
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukipela »

A to chyba że tak :)
Dzięki
...
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

no ja nie napisalem zeby go teraz przesadzac tylko na wiosne myslalem ze otym wiesz . umnie bylo tak samo i wypuszczal poki lisciowe z pnia ale nic pozatym
bo kazdy jest kims
ODPOWIEDZ