mszyce - porada co do sposobu walki

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
maciek_bp
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2008, 11:51
16

mszyce - porada co do sposobu walki

Post autor: maciek_bp »

witam. mam mszyce na mojej serissie. przejżałem forum i zastanawiam się nad zastosowaniem na razie najłatwiej dostępnego środka jakim jest mydło [przeczytane w przypiętym watku o ekologicznych metodach ...] gdyż w angielskich marketach czesto można kupić bonsai ale coś do bonsai to już ciężko. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś stosował tą metodę i czy z pozytywnym skutkiem. zastanawiam się nad regularnym spryskiwaniem drzewka a nie nad zanużaniem go w wiadrze gdyż szczerze to boję się trochę o drzewko a spryskiwanie jest łatwiejsze. w związku z tym chciałbym się dowiedzieć jak sporządzić roztwór na np. 250ml i czy spryskiwanie stosować przez jakiś czas czy do czasu całkowitego zaniknięcia szkodnika. jeżeli nic to nie da to ktoś może wie jaki angielski srodek zastosować do mszyc [środek ogólny nie specjalny do bonsai]
z góry dzięki za ..
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Nie spotkałem się z określeniem specjalne środki do bonsai. Na określonego szkodnika jest określony środek. Jeśli chodzi o mszyce, to z powodzeniem stosuję primor. Tyle, że roślinę zaraz po oprysku zamykam w foliowym worku na ok. 12 godzin. Po 2 tygodniach zabieg powtarzam. Działa skutecznie.
Pozdrawiam z okolic Poznania
maciek_bp
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2008, 11:51
16

Post autor: maciek_bp »

niestety ale ani na allegro ani na ebay-u nie znalazłem takiego środka. nie wiem czy dostanę taki środek w UK bo nawet nie wiem czego szukać. chciałbym jak najszybciej coś zrobić bo szkoda mi mojego drzewka.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

To się nazywa Pirimor albo Piriflor (spray). Bardzo skuteczne.

A czemu nie wybierzesz się do pierwszego lepszego sklepu ogrodniczego lub nawet jakiegoś marketu? Nazwa może nie bedzie ta sama, ale wystarczy sprawdzić w słowniku jak to jest "mszyca" po angielsku - spraye na mszyce to podstawa w sprzedaży środków szkodnikobójczych, w każdym kraju w Europie będzie tego w bród. I właśnie dlatego nie znajdziesz tego na allegro czy ebayu, bo to tak jakby sprzedawać cebulę - po co na allegro jak jest wszędzie. Albo znajdź wysyłkowy sklep ogrodniczy w Anglii...
Anna Dorota
ODPOWIEDZ