PODOKARP-problem

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
pogo
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2008, 15:01
16
Lokalizacja: Opole

PODOKARP-problem

Post autor: pogo »

Witam

Od paru miesięcy mam drzewko -prawdopodobnie podokarp - do tej pory wszystko bylo w jak najlepszym porządku - podlewam niezbyt obficie co drugi dzien - tak by woda nie stała w podstawce, zraszam codziennie - nie wiem co moze byc przyczyna pogarszajacego sie stanu lisci-igiel
Ostatnio zauwazylam przebarwienia na koncach, oraz zwiotczenie częsci tkanki - nie jest tak sprezysta jak do tej pory...........nawet mlode "listki" sa przywiędle................
czytalam wiadomosci na forum dot. usychania lisci...... wilgotnosc powietrza ok 45%, temperatura ok 22 stp, stoi niedaleko okna
moze przelewam drzewko?
caly problem konczy sie uschnieciem i opadnieciem igly -jest na ogol do polowy zbrazowiala....
pozdrawiam
pinaceae
Posty: 302
Rejestracja: 07 sty 2007, 22:48
17
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pinaceae »

Podlewasz drzewko tak zeby woda odplynela z otworow drenazowych? jak daleko stoi od okna?
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

I co to znaczy "niedaleko okna"? Podocarpus powinien stać na parapecie, nie dalej. Potrzebuje jak największej dawki światła.
Anna Dorota
pogo
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2008, 15:01
16
Lokalizacja: Opole

Post autor: pogo »

Roslina stala na biurku kolo okna.........zgodnie z sugestia przestawilam na parapet
wieczorem dosle zdjecia by zobrazowac problem..........
pozdrawiam

Dodano po 22 minutach:
podlewam umiarkowanie - woda na ogol nie zalewa podstawki
pinaceae
Posty: 302
Rejestracja: 07 sty 2007, 22:48
17
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pinaceae »

"nie zalewa podstawki".

To znaczy ze nie wyplywa przez otwory drenazowe rozumiem. Jeśli tak to bardzo zle. wazne jest to aby wyplywala przez otwory. Mozna nawwet od czasu do czasu przelac wieksza iloscia wody dane drzewko.
Jesli dobrze zrozumialem kup sobie wode destylowana i przelej drzewko kilka razy w odstepach czasowych. Po tym dobrze by bylo przesadzic drzewko do lepszej mieszanki. Zakladam ze jeszcze nie przesadzalas i drzewko znajduje sie w pierwotnej ziemi.
pogo
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2008, 15:01
16
Lokalizacja: Opole

Post autor: pogo »

czyli problem tkwi w niewlasciwym podlewaniu.....???

Dodano po 2 minutach:
c.d
Załączniki
tak to wyglada
tak to wyglada
3.jpg (49.17 KiB) Przejrzano 5771 razy
4.jpg
4.jpg (51.92 KiB) Przejrzano 5770 razy
pinaceae
Posty: 302
Rejestracja: 07 sty 2007, 22:48
17
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pinaceae »

Jesli dobrze zrozumialem i woda nie wyplywa przez otwory drenazowe i dzieje sie tak za kazdym razem kiedy podlewasz drzewko i trwa to dluzszy okres czasu to na pewno jest to jedna z przyczyn. Zasolilas podloze do tego stopnia ze drzewko zamiast pobierac wode - oddaje ją! Czyli tzw. susza fizjologiczna. dzrewko wyglada marnie. Dzialaj szybko o ile juz nie jest za pozno.
pogo
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2008, 15:01
16
Lokalizacja: Opole

Post autor: pogo »

Dzieki serdeczne za porady......
moze uda mi sie jeszcze uratowac drzewko...............pozdrawiam
bikeman1
Posty: 14
Rejestracja: 15 kwie 2012, 21:33
12
Imie i nazwisko: Bartek M
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom

Post autor: bikeman1 »

Witam ja mam natomiast inny problem, odwrotny o 360st...chyba drzewko podsuszylem, mimo ze zraszalem codziennie, ale nie podlewalem go obficie, bo tak gdzieś wyczytalem....:((( i jestem teraz zły na siebie :(

"Igły" miał zielone na poczatku, miękkie, teraz mu poszarzaly i końcówki troszkę się wykrecily...jak go odratować...?? Dodam ze stoi na parapecie.
Facebook'owy Bartłomiej Mski
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Trudno cos doradzić nie widząc drzewka nawet na zdjęciu.
Z tego co piszesz to bym zwiększył wilgotność podłoża ale nie przesadzaj ponieważ wiele zdrowych/żywych korzeni nie pozostało.
Musisz zacząć obserwować drzewko i sie od niego uczyć a nie od kogoś z internetu, kto miał całkiem inne warunki w których trzymał swoje drzewka.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ