ligustr - problem z listkami

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
phi
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2008, 17:52
16
Lokalizacja: Bedzin

ligustr - problem z listkami

Post autor: phi »

Witam.

Pewnie gdzieś to było już poruszane ale nie mogłam znaleźć...jeśli temat się powtarza to z góry przepraszam.

Mam pewien problem. Jakieś 2 tygodnie temu przygarnęłam do domu ligustra chińskiego w opłakanym stanie, był zasuszony na amen. Pozbyłam się suchych liści a te zwiędnięte z czasem odżyły. Drzewko stoi na parapecie (od południa) ma sporo słońca w ciągu dnia. Odżyło troszkę, jak widać na zdjęciach na dole pojawiają się nowe listki, lecz problem jest ze starymi. Wydaje mi się, że nie wyglądają do końca tak powinny, są lekko zagięte w literke V a na niektórych znajdują się ciemne plamki. Roślinka podlewana jest przez zanurzanie dodatkowo w ciągu dnia ją zraszam jak widzę, że zaczyna mieć sucho. Dbam o nią jak o moje pozostałe dwa wiazy, które są w dobrym stanie.

I teraz mam pytanie czy ten problem może być z powodu nadmiernego podlewania, czy to może wina nawozu, może to jeszcze jakieś pozostałości po przesuszeniu - a może jeszcze jakieś inne przyczyny?

Planuje ją w niedługim czasie przesadzić, ponieważ ma sporo korzeni, ale póki co czekam aż nabierze sił. Pozdrawiam
:)


(podmieniłam nie działające linki)

zdjecie nr 1
zdjecie nr 2
zdjecie nr 3
zdjecie nr 4
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj,

mniej podlewaj i przesadz do bardziej przepuszczalnego podloza.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
phi
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2008, 17:52
16
Lokalizacja: Bedzin

Post autor: phi »

Dziękuję za . :)
ODPOWIEDZ