Robaczki

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
sloneczko
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:47
16
Lokalizacja: Zielona GĂłra

Robaczki

Post autor: sloneczko »

Witam, mam wiąza drobnolistnego i od dwóch dni zauważyłam u niego na podłożu malutnie białe robaczki, znajduja się one tylko na glebie. Zauważyłam że wyszły jak podlałam wiąza, wydaje mi się że nie zalewam go za dużo, utrzymuje wilgotną glebę tak jak pisaliście. Poradzcie co robić.
Aha i zaczął gubić liście tzn zaczęły my żółknąć liście i opadać. Ale wydaje mi się że szykuje się do zimy, o dlatego gubi liście. Pomóżcie.
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

a ja w to wątpie że się szukuje do zimy jest za ciepło z jeżeli go trzymasz w pokoju to na pewno nie to robota szkodników poczytaj sobie o szkodnikach na forum są też dołączane fotki gryzoni więc jak będzie jakiś podobny to będziesz wiedziec co to jest i czym to zwalczyć ale obawiam się że bez oprusku się nie obejdzie
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Nie napisałaś jak długo masz tego wiąza. Jeśli był kupiony niedawno, to zrzucenie liści może być zjawiskiem naturalnym. Podejrzewam jednak, że drzewko zostało przelane. Jeśli te robaczki są białe, to bez oprysku się nie obejdzie. Myślę, że są one jednak biało-przezroczyste. Jeśli mam rację to pozwól ziemi trochę przeschnąć (tylko nie zasusz) i zobacz co się będzie działo. Odezwij się za jakieś 2 tygodnie.
Pozdrawiam z okolic Poznania
sloneczko
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:47
16
Lokalizacja: Zielona GĂłra

Post autor: sloneczko »

Drzweko mam od ponad 3 tygodni kupione zostało w markecie.
Bardzo dziękuję za cenne rady.
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

jezeli był kupiony 3 tygodnie temu to raczej okres aklimatyzacji ma już za sobą wieć to wina tych robaczków
sloneczko
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:47
16
Lokalizacja: Zielona GĂłra

Post autor: sloneczko »

Wyczytałam na forum że dobre są preparaty
MAGNUS 200SC
TALSTAR 100SC
PROVADO PLUS AE
tylko który byście polecili.
Nie chciałabym go stracić :-(
ODPOWIEDZ