Wiąz drobnolistny - zmiana barwy liści

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
slack_user

Wiąz drobnolistny - zmiana barwy liści

Post autor: slack_user »

Witam,

Od jakis 3 tygodni liscie zaczynaja wyblakać. Nawet młode listki wyrastają w żółtej barwie z zielonymi żyłkami. Niektóre liście po jakimś czasie zaczynają usychać, ale to sporadycznie.
W sumie wygląda to jakby moj wiąz szykował sie na jesień ale problem w tym że jest polowa marca :)

Podlewanie: utrzymuje stan wilgoci,
Nawożenie: raz na 3,4 tygodnie płynny nawóz
Miejsce: Wschodni parapet, wewnątrz domu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeśli drzewko jest chodowane jedynie w pomieszczeniu to jak wyglada sprawa z "zimowaniem"? Kiedy moje drzewko zrzuci liscie i czy <font color="#FF0000">wogole //ort</font> to zrobi?
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

odbarwianie sie lisci moze byc spowodowane niedoborem jakiegos pierwiastka. Wydaje mi sie ze jesli w tym tkwi problem to jtest to albo magnez albo zelazo.
Moze roslina tez jest duzo podlewana, za malo, badz stala w przeciagu.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
kamil_plachta
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2007, 14:03
17

Post autor: kamil_plachta »

Mam ten sam problem z wiaz'em. Moje drzewko stoi na południowym parapecie. Systematycznie je podlewam i nawożę. Czym moga byc spowodowane te przebarwienia
goral024
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2007, 20:30
16

Post autor: goral024 »

no własnie zna ktos odp umnie to samo tez połodniowy parapet w pełnym słoncu systematyczne podlewanie co 2-3 dzień . !!!
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Wydaje mi się, że to chloroza, a spowodowana może być przez brak wymienianych pierwiastków w glebie, lub przez nadmiar wapnia w glebie. Ja stawiam na to drugie - podlewanie zbyt twardą wodą, pewnie kranówka za mało odstana. Zakwaszenie gleby może pomóc.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
ModyMentos
Posty: 74
Rejestracja: 17 kwie 2007, 09:26
17
Imie i nazwisko: Robert M.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Okolice Gliwic

Post autor: ModyMentos »

Ja stawiam na to drugie - podlewanie zbyt twardą wodą, pewnie kranówka za mało odstana.

Ja mojego podlewam deszczówką, jak ziemia u góry troche zeschnie. I miałem takie same zachowanie mojego wiąza... Na dzień dzisiejszy nie wiem jak wygląda. Dodam że był przesadzany wiosną.
ODPOWIEDZ